סיבה לדאגה? משתמש אנדרואיד גילה באחת מגרסאות הבטא של אפליקציית המסרים וואטסאפ, הגדרה נסתרת שמאפשרת לשתף את המידע האישי של המשתמש עם פייסבוק. זאת, למרות הבטחה מצד מנכ"ל אפליקציית וואטסאפ, יאן קום, שהבטיח לשמור על פרטיות המשתמשים.

בהגדרה החבויה המופעלת כברירת מחדל, נכתב "שתף את המידע האישי שלי", שמאפשר למעשה למשתמשים לשתף מידע עם הרשת החברתית "למען חוית גלישה טובה יותר בפייסבוק". חשוב לציין כי לא ברור בדיוק באיזה מידע אישי מדובר, אך סביר להניח כי הכוונה היא לאנשי הקשר של המשתמש שיוצעו כהוספה לחברים ברשת החברתית עצמה.

כצפוי, הגילוי עורר לא מעט הדים; משתמשים הגיבו לפרסום צילומי המסך בגוגל פלוס, ואיימו כי יעברו להשתמש באפליקציות מסרים אחרות וכי "תם זמנה של אפליקציית המסרים הגדולה". עם זאת, ההגדרה אינה קבועה וכי ניתן לבטלה בכל רגע. טרם ידוע האם ההגדרה תהווה חלק בלתי נפרד מגרסת האנדרואיד הבאה או שמא מדובר בניסוי.

 

זוהי הפעם השנייה בשבוע האחרון בה וואטסאפ עולה לכותרות; לפני מספר ימים הודיעה הרשת החברתית כי תפסיק לבקש ממשתמשיה תשלום עבור שימוש בשרות. את הדברים אמר יאן קום, מנכ"ל וואטסאפ בכנס בגרמניה – מה שמוכיח שהקונספט לא ממש עבד מלכתחילה.

לפני כשנתיים, עת רכישתה של וואטסאפ על-ידי הרשת החברתית הגדולה בעולם בסכום של כמה עשרות מיליארדי דולרים, היה זה מנכ"ל אפליקציית המסרים הגדולה שהצהיר כי "פרטיות המשתמשים היא נר לרגליה של האפליקציה עצמה" (באופן אירוני אגב, הפוסט נכתב כמובן בפייסבוק) – והרגיע מעט את המשתמשים האדוקים מחשש לזליגת פרטיותם. ואולם נראה כי אפליקציית המסרים, שנשלטת למעשה על-ידי פייסבוק, מתעקשת להוכיח למשתמשים שתם עידן הפרטיות.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.