לפני כחודש דיווחנו לכם על ניסיונותיה של פייסבוק (Facebook) להוסיף אפשרות לאפליקציית המסנג'ר של סטטוסים הנמחקים אוטומטית תוך 24 שעות, והנה מופיעים דיווחים על כך שגם אפליקציית וואטסאפ (Whatsapp) מנסה לעשות בדיוק את אותו הדבר. זה כמובן לא ממש מפתיע, בהתחשב בעובדה שוואטסאפ נמצאת בבעלותה של פייסבוק.

במקרה של וואטסאפ מדובר בתווית חדשה באפליקציה, שנמצאת סמוך לכפתור הצ'אטים או השיחות, אשר נקראת "Status". כאשר משתמשים נכנסים לתווית הזו, הם יכולים להעלות אליה תמונות, סרטונים, אמוג'י, טקסט ואפילו לשרבט דברים באמצעות אופציית עפרון קיימת. רק אנשי הקשר של המשתמשים יהיו חשופים לתוכן שם, כאשר התווית הזו למעשה מחליפה את תווית אנשי הקשר ותמונת הפרופיל.

טרם ידוע אם התוכן בתווית יימחק אף הוא תוך 24 שעות מרגע ההעלאה או לא, אבל כרגע מסתמן שלפחות אפשרות השרבוט על תמונה היא העתקה כמעט מוחלטת מסנאפצ'ט (Snapchat).

תווית ה"Status" זמינה כעת בגירסת הבטא האחרונה של וואטסאפ (מהדורה 2.16.336), אבל רק מי שיש ברשותו מכשיר פרוץ, (בין אם אנדרואיד עם הרשאות Root או iOS עם סידיה) יכול לראות אותה. אם הניסוי יוכתר בהצלחה תרחיב וואטסאפ את האפשרות גם לשאר המשתמשים כמובן.

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.