וואטסאפ Whatsapp

אם אתם משתמשי WhatsApp, אפליקציית המסרים הפופולרית למכשירי הסמארטפון, וודאי קיבלתם לא פעם התראה כי השירות עולה כסף. לא תמיד ה”איומים” הללו אכן התממשו, כך שהיה ניתן להמשיך ולהשתמש בשירות במשך עוד תקופה ארוכה. כעת, WhatsApp עושה סדר והחלה לגבות תשלום של $0.99 לשנה.

בעלי מכשירי ה-iOS ידרשו כבר עכשיו לשלם סכום חד פעמי כדי להוריד את האפליקציה מחנות ה-AppStore, ופלטפורמות אחרות כמו בלקברי, Windows Phone ואנדרואיד יוכלו להוריד את האפליקציה בחינם, אך לאחר שנה היא תדרוש תשלום של $0.99 לכל שנת שימוש. כבר בעדכון האחרון שיצא השבוע למכשירי האנדרואיד, ניתן היה לראות כי ישנו מנגנון רכישה לתקופה של יותר משנה לשירות, וכן זמן סיום ההרשמה.

הסכום אינו גבוה בהתחשב שמספר ההודעות אינו מוגבל, ובעלי האייפון נהנים מתשלום חד פעמי בלבד, אולם מנכ”ל החברה, ז’אן קום אמר כי החברה שוקלת לעבור גם כן לתשלום לשנה כך שמי שברשותו מכשיר מבוסס iOS מומלץ שיוריד כבר עכשיו.

ומה לגבי גרסה שולחנית? קום אומר כי זה לא יקרה בזמן הקרוב: "אנחנו מרגישים בבירור כי העיולם עובר לנייד, לכן אנחנו רוצים להישאר שם. הטלפון שלך איתך כל הזמן והמחשב הוא השימוש המשני. לכן תשובתנו היא לא, לא בזמן הקרוב"

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.