לאחר שהוסיפה את התו הכחול כדי לאפשר למשתמשים שההודעות שלהן נקראו, ולאחר שגם הוסיפה אפשרות לבטל זאת, הודיעה ווטסאפ (WhatsApp), שנרכשה לאחרונה על ידי פייסבוק (Facebook), שהיא מתחילה להצפין את כל ההודעות הנשלחות והמתקבלות בגרסת האנדרואיד (Android) של האפליקציה שלה.

המשמעות: מעל ל-500 מיליון משתמשים זוכים כעת להודעות מוצפנות שלא יהיו חשופות לגורמי צד שלישי כמו שהיה בעבר. ההצפנה אינה נראית לעין, מה שאומר שבזמן ההתכתבות המשתמש לא שם לב לתהליך המתרחש מאחורי הקלעים. להודעות המוצפנות אפשר לגשת רק דרך המכשיר של המשתמש באמצעות מפתח ייחודיי. בנוסף, גם וואטסאפ עצמה לא תוכל לקרוא ההודעות המוצפנות – למרות שכמובן כל אחד יכול לנסות לשבור את הצופן.

זוהי לא פעם ראשונה שאנו נתקלים בהצפנה שאפילו ליצרניות אין יכולת לפרוץ אותה. זה חלק מוכלל ב-iOS 8 וגם בלוליפופ. אפילו אם אפל (Apple) או גוגל (Google) ירצו בכך, הן לא יוכלו מידע מוצפן שגורמי צד שלישי יבקשו מהן לצורכי חקירה כאלה ואחרים. אין ספק כי המשתמש הממוצע יכול להיות רגוע בכל מה שנוגע להודעות שהוא מעביר הלאה, אך יש גם לקחת בחשבון את אלה שעלולים להשתמש בזה לצרכים בלתי חוקיים.

כרגע, ההצפנה חלה על משתמשי האנדרואיד כשגל ההצפנה יגיע לכלל המשתמשים לאט לאט בימים הקרובים. לעומת זאת, עדיין לא ידוע מתי משתמשי iOS יזכו גם לקבל את ההצפנה.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • חסוי

  למה אתם לא מפרסמים כלום על Telegram Messenger היום יצא עדכון שמשפיע על הפרטיות באמת לא כמו בוואטסאפ מלא חידושים

  • אור

   ב אנדרואיד הוא התעדכן לפי העיצוב החדש מה שהייתי מצפה מווצאפ

 • יובל

  ווטסאפ היא רק חלק אחד בשרשרת הדורשת הצפנה. היא עדיין משתמשת באמצעי קלט לא שלה, וכמובן מותקנת על רומים מגוונים.
  האם מזה משתמש שכל עוד ניתן להחליף מקלדות, להשתמש בקלט קולי, במצלמה, וכאשר כל מני רומים של מערכת ההפעלה – רשמיים או פרוצים – מותקנים על המכשיר לא ניתן יהיה לסמוך על שום הצפנה נורמלית ?

 • התמני

  איך אני יודע אם כבר הוצפן אצלי…?
  וכשחושבים על זה למה ההודעות לא הוצפנו מזמן?

  • לא רק שהם לא היו מוצפנות אלא הם היו מועברות כ-Plain Text והיה ניתן לקרוא את ההודעות בצורה פשוטה יחסית (בעזרת 'סניפר' או אפלקציה ייעודית) http://goo.gl/2Rj1VF
   לכן אני תמיד העדפתי להשתמש ב-GtalkHangout

 • אודי

  ואיך ההצפנה הזו תשפיע כאשר מחליפים גרסת אנדרואיד בטלפון או עוברים לטלפון חדש ורוצים להעביר את השיחות הקיימות איתנו ?