לאחר שהוסיפה את התו הכחול כדי לאפשר למשתמשים שההודעות שלהן נקראו, ולאחר שגם הוסיפה אפשרות לבטל זאת, הודיעה ווטסאפ (WhatsApp), שנרכשה לאחרונה על ידי פייסבוק (Facebook), שהיא מתחילה להצפין את כל ההודעות הנשלחות והמתקבלות בגרסת האנדרואיד (Android) של האפליקציה שלה.

המשמעות: מעל ל-500 מיליון משתמשים זוכים כעת להודעות מוצפנות שלא יהיו חשופות לגורמי צד שלישי כמו שהיה בעבר. ההצפנה אינה נראית לעין, מה שאומר שבזמן ההתכתבות המשתמש לא שם לב לתהליך המתרחש מאחורי הקלעים. להודעות המוצפנות אפשר לגשת רק דרך המכשיר של המשתמש באמצעות מפתח ייחודיי. בנוסף, גם וואטסאפ עצמה לא תוכל לקרוא ההודעות המוצפנות – למרות שכמובן כל אחד יכול לנסות לשבור את הצופן.

זוהי לא פעם ראשונה שאנו נתקלים בהצפנה שאפילו ליצרניות אין יכולת לפרוץ אותה. זה חלק מוכלל ב-iOS 8 וגם בלוליפופ. אפילו אם אפל (Apple) או גוגל (Google) ירצו בכך, הן לא יוכלו מידע מוצפן שגורמי צד שלישי יבקשו מהן לצורכי חקירה כאלה ואחרים. אין ספק כי המשתמש הממוצע יכול להיות רגוע בכל מה שנוגע להודעות שהוא מעביר הלאה, אך יש גם לקחת בחשבון את אלה שעלולים להשתמש בזה לצרכים בלתי חוקיים.

כרגע, ההצפנה חלה על משתמשי האנדרואיד כשגל ההצפנה יגיע לכלל המשתמשים לאט לאט בימים הקרובים. לעומת זאת, עדיין לא ידוע מתי משתמשי iOS יזכו גם לקבל את ההצפנה.