ממשיכה לחדש: וואטסאפ (Whatsapp) אשר בבעלותה של הרשת החברתית הגדולה בעולם, פייסבוק (Facebook), בדרך להוסיף מספר תכונות שימושיות, אולי כדי למנוע את נטישתם של המשתמשים לאפליקציות המתחרות.

מספר צילומי מסך שהגיעו לידי אתר Android Police מעידים על כך כי וואטסאפ עובדת על מספר אפשרויות, אם כי לא ברור לפי שעה מתי יופצו לקהל הרחב, אם בכלל. התכונה הראשונה ואולי המעניינת ביותר היא הוספת תמיכה בשיחות וידאו – אפשרות שעלתה כהשערה מספר פעמים בעבר.

כך, בצילומי מסך של גרסת הבטא של האפליקציה במערכת ה-iOS, נראה אייקון של מצלמת וידאו בצמוד לאייקון של הטלפון המשמש לשיחות הקוליות. אותה התכונה נצפתה גם בצילום מסך בגרסת אנדרואיד כשהפעם הופיע הכיתוב Couldn't place call בעת הניסיון לייצור שיחה שכזו. בנוסף, מתרגמים של אפליקציית המסרים לשפות השונות דיווחו כי לראשונה הופיעו להם המילים 'Video call' ו-'Video calling is unavailable at this time', כך שללא ספק האפשרות אכן מתבשלת בקנה.

אם אכן האפשרות החדשה תזכה לראות אור יום, סביר להניח שלוואטסאפ תהיה התמודדות לא קלה מול אפליקציות ידועות בתחום כדוגמת Skype שזמינה גם כיישום למחשב האישי וכן אפליקציית Tango שהפכה גם היא לפופולרית ביותר בשתי הפלטפורמות הגדולות.

כמו כן, אפשרות נוספת שקשורה בצורה או אחרת לשיחות הקוליות, היא אפשרות השארת הודעה קולית לתא האישי של המשתמש באם פיספס את השיחה, בדומה לשרות התא הקולי שקיים אצל מפעילות הסלולר השונות. הכניסה לתא הקולי יופעל רק כאשר המשתמש פספס את השיחה (או סינן), אז תינתן בפני המתקשר אפשרות להשאיר הודעה קולית שתיראה בפני המשתמש כהודעה קולית רגילה.

התכונה השנייה שנצפתה מביאה עימה דרך להקל על הצטרפות המשתמשים לקבוצות השונות. כך, בוואטסאפ עובדים על שליחת קישור ישירות לקבוצה ללא הצורך בהזנת מספר הטלפון של המשתמש כפי שמקובל עד עתה, תכונה שקיימת מזה זמן רב באפליקציית המסרים טלגרם. עוד יהיה ניתן להצטרף לקבוצות על ידי סריקת קודי QR כמו גם צימוד באמצעות NFC למכשירים תומכים. גם המהלך הנוכחי, אם ייצא לפועל, וודאי יועיל למשתמשים רבים בהצטרפות לקבוצות השונות.

מוקדם יותר השנה הוסיפה אפליקציית המסרים אפשרות חדשה של שליחת קבצי pdf ישירות בין משתמשים ונראה כי בוואטסאפ אהבו את הרעיון, ועובדים עתה על שליחת סוגי קבצים נוספים. אחת האפשרויות שהועלו היא שליחת קבצים מכווצים (zip) ופתיחתם ישירות באפליקציה. גם האפשרות המדוברת, כמו שאר האפשרויות נצפו בגרסאות הבטא של האפליקציה ולכן לא ידוע עוד מה אכן יגיע בסוף לכל המשתמשים.

התמונה באדיבות Shutterstock