לפני שבוע דיווחנו לכם שחברת וואטסאפ (Whatsapp) מגייסת בודקי תוכנה לבדיקת גרסת הבטא החדשה שלה למערכת ההפעלה אנדרואיד, וכעת מתברר עוד חידושים הצפויים להגיע למשתמשים בגרסאות הקרובות.

מדובר על גרסה תחת המספור 2.12.489 וזמינה להורדה כ-APK באתר הרשמי של החברה. פיצ'ר אחד שכבר דווח עליו הוא הוספת לשונית המרכזת את רשימת הלינקים ששותפו (בדומה ללשונית המדיה שמרכז סרטונים והתמונות שנשלחו). הלינקים יופיע בצורה עשירה (כולל תמונה ותצוגה מקדימה של הכותרת והמשנה), ולחיצה עליהם תוביל אתכם ישירות לצ'אט הספציפי שבו הם שותפו.

פיצ'ר נוסף שמתווסף הוא היכולת להעתיק כתובת אינטרנט (URL) בלבד מתוך הודעה ספציפית באמצעות הקשה והחזקה, שכן כיום ניתן רק להעתיק את ההודעה כולה כשהקישור בתוכה. בנוסף, בתפריט צירוף התוכן נוסף אייקון חדש של מסמכים, כרגע נתמך רק קבצי PDF אך בהמשך זה וודאי יתרחב.

השדרוג המשמעותי ביותר, כך נראה, היא אפשרות מחיקת תוכן חכמה יותר. כך למשל עד כה היה ניתן למחוק הודעות ישנות לפני יותר מ-30 ימים, כאלו שהתרחשו לפני יותר מ-6 חודשים, או את כל ההודעות בבת אחת. אך יחד עם זאת תינתן כעת האפשרות לשמור הודעות חשובות שמסומנות בכוכבית.

הגרסה כאמור עדיין לא הופצה לחנויות האפליקציות אך העדכון יגיע בהמשך.