על רקע פרשת הפריצה לאייפון של רשויות החוק וההד התקשורתי על חסיון המשתמשים, החלה אפליקציית וואטסאפ (Whatsapp) להצפין את שיחותיהם של המשתמשים מקצה לקצה.

את פני המשתמשים שהעבירו את זמנם הערב בהתכתבות באפליקציה, התקבלה הודעה לא שגרתית: whatsapp encryption"ההתכתבויות והשיחות המועברות באפליקציה מוצפנות מעתה מקצה לקצה. הקש למידע נוסף". מדובר למעשה בשינוי שהחל כבר לפני כשנה, אז וואטסאפ החלה להצפין את הודעותיה באפליקציית המסרים מחשש לזליגת פרטיות המשתמשים, אולם כעת ההודעות מוצפנות משני הצדדים. במילים אחרות, ההודעות המועברות דרך שרתי החברה מוצפנות ברמה הגבוהה ביותר כך שלאף גורם, כולל לוואטסאפ עצמה אין אפשרות לפענח אותן במידה ומנסים לשלוף ולנטר את המידע.

יאן קום, מייסד וואטסאפ מסר כי: "זוהי ההצפנה הגדולה בהיסטוריה ואנחנו גאים כי לבשר כי שנתיים של עבודה הגיעו לסיומן. מעתה, כל ההתכתבויות, התמונות וההודעות הקוליות אותן שולחים המשתמשים מוצפנים מקצה לקצה, כולל בקבוצות למיניהן."

האפשרות החדשה שהחלה להגיע ליישומי ה-iOS והאנדרואיד, אינה דורשת את התערבות המשתמש וכי ההודעות מוצפנות כברירת מחדל. כדי לצפות האם קיבלתם את העדכון, יש להיכנס להגדרות האפליקציה > חשבון > אבטחה. האפשרות מופעלת כאמור כברירת מחדל.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • שמואל

  קיבלתי הודעה אתמול

 • Elgrainfy

  לא קיבלתי שום הודעה על כך שהשיחות מוצפנות. איך אני יכול לוודא?

 • עזרא

  שלוחצים על ההודעה הזאת מופיע verify,מה הסריקה של של הקוד בעצם עושה?

  • אורנגאוטן

   ממה שאני משער זו הצפנה עם 2 מפתחות, כשאתה פותח שיחה עם חבר, נפתחת הצפנה עם מי שפתחת שיחה וגם בצד השני נפתחת הצפנה עם מפתח שני….
   משמע כדי לפצח את הקוד ואת ההצפנה נצטרך את הקוד המיוחד שנמצא אצל שני המכשירים שבוודאי מאוחסן בשרתי וואטאפ.
   דבר שמכפיל את האבטחה בכמה מונים.