תכונה חדשה שנוספה אט אט בכל מכשיר חכם היא הטענה מהירה. כל חברה טוענת שהטכנולוגיה שלה היא המהירה והחסכונית ביותר, אבל בדיקה של Tom's Guide מגלה מיהו המכשיר הנטען הכי מהר.

הבדיקה שנערכה על Asus ZenFone 2, Nexus 6, OnePlus 2, Galaxy S6, LG G4, DROID Turbo ו- iPhone 6 בשימוש של המטען המהיר המקורי המגיע בערכה, בדק את מהירות ההטענה משתי נקודות מבט שונות: זמן, ואחוזי סוללה.

במבחן הראשון, נבדק מיהו המכשיר מבין אלו שנבדקו המצליח להשלים הכי הרבה אחוזי הטענה בזמן מוגדר מראש של 5 ו-15 דקות ו-30 דקות. במבחנים של פרקי הזמן הקצרים הנטען המהיר ביותר הוא ה-ZenFone 2 שהצליח להיטען 17 אחוז בתוך 5 דקות, לעומת 12 אחוז ל-Nexus 6 ו-OnePlus 2 ואילו במבחן של 15 דקות הפער מעט הצטמצם עם 32 אחוזי סוללה, זאת לעומת 27 אחוזי טעינה של ה-Galaxy S6 ו-25 אחוז של Nexus 6. לכאורה, אסוס עם ידה על העליונה, אולם בהמשך התברר כי קצב הטעינה האט במעט ובפרק זמן של 30 דקות, ה-ZenFone 2 וה-Galaxy S6 הגיעו שניהם ל-53 אחוזי הטענה, מה שאומר שה-Galaxy S6 הדביק את הפער. המבחן השני בדק מי מבין המכשירים השלים הטענה ל-80 אחוז בקצב המהיר ביותר ואז הפער נפתח לטובת ה-Galaxy S6 עם זמן כולל של 48 דקות, Zenfone 2 עם 56 דקות ו-Nexus 6 ב-60 דקות.

למרות כי ה-Galaxy S6 הוא המנצח, צריך עוד לזכור כי ישנם הפרשים בנפחי הסוללות בין המכשירים, דבר המשפיע על התוצאה הסופית. כך או כך השורה התחתונה מהבדיקה הוא כי אכן טכנולוגיות ההטענה המהירה מספקות מענה בעיקר אם נתקעים ללא סוללה, גם אם אנו מוגבלים מאוד בזמן הטעינה.

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • 369

  בחור חכם… פשוט בדיחה כל הכתבה הזו

 • אור

  בדיקה מטומטמת, אני אעשה טלפון עם 100mah והוא יגיע ל100 אחוז הכי מהר בטוח. הבדיקה צריכה להיות בהתאם לכמה אשכרה נטען, לא אחוזים, או יותר טוב, יחס טעינה זמן שימוש, שזה באמת נותן מידע יעיל, ולא חסר שימוש כמו פה.

 • shlomiif

  Zenfone2 טלפון פצצה לוקח כל מכשיר.מהיר מאוד

  • Avi

   מסכים..

 • ….‬‎

  לפי בדיקת phonearena אסוס זנפון 2 נטען מ-0 עד 100 תוך 58 דקות, שזה הכי מהיר בעולם. גלקסי S6 נטען לפי הבדיקה שלהם ב-70~ דקות.