כמידי שנה, Apple מכריזה על גרסה חדשה למערכת ההפעלה הוותיקה שלה, iOS. לאחר שבשנה שעברה ראינו את השינוי המשמעותי ביותר בעת השקת ה-iOS 7 עם עיצוב חדש לכל המערכת, ב-WWDC הנוכחי אנחנו צופים גם ללא מעט שינויים. אלו החידושים שהוצגו באירוע הערב:

מרכז התראות משופר: כעת ניתן להשיב להודעות ישירות ממרכז ההתראות לעוד מספר רחב של שימושים נוספים (להגיב לסטטוס בפייסבוק וכ'ו). ניתן לעשות זאת גם במסך הנעילה.

 גישה מהירה לאנשי קשר מועדפים: ניתן כעת להגיע לאנשי הקשר המועדפים שלכם על ידיי הקשה כפולה על מקש הבית.

שיפורים באפליקציית האימייל: נוכל  להוסיף כעת אירועים ללוח השנה האישי. ניתן לשנות את הודעות המיילים החדשים כלא נקראו, ולסמן אותם בדגלים כחשובים. ניתן גם למזער את חלון שליחת המייל כלפי מטה, במידה ונרצה לבצע שינויים נוספים במייל שאנו מעוניינים לשלוח.

שיפורים ל-Spotlight: כעת ניתן לחפש הרבה דברים נוספים ב-Spotlight, כגון חדשות, מסעדות, שירים, סרטים. ה-Spotlight שולב גם בחיפוש בספארי.

iCloud Drive 2

QuickType במקלדת: כעת המקלדת יכולה לתת לנו הצעות למילים שנקליד (חיזוי הקלדה) והיא לומדת ממכם, מההודעות שלכם, ומהתקשרויות שלכם עם אנשים אחרים. SwiftKey הגיעה לאנדרואיד, רק בדרך של אפל. כרגע, אין תמיכה בעברית. היכן אופציית ה-Swype? תגיע בהמשך…

אפליקציית ההודעות: כעת ניתן לשתף מיקום באפליקציית ההודעות, וישנה גם אופציה Tap To Talk: כמו שזה נשמע, כעת ניתן להקליט הודעות קוליות ולשלוח לאחרים. ניתן גם לקבל יותר מידע על ההתקשרות שלך עם האיש קשר בלשונית ה-"פרטים". ניתן גם לבקש מהאייפון לסנן הודעות בסגנון Do Not Disturb מאדם כלשהו למשך זמן מסוים. אפשר גם לשלוח הודעות וידאו קצרות.

iCloud Drive: ניתן לגשת לקבצים או מסמכים מאפליקציות אחרות או ממכשירי אפל אחרים שיש לכם ולהמשיך ישר מהמקום האחרון שהייתם בו. האופציה הזו הוצגה גם בהצגה על OS X 10.10.

Apple Healthבריאות: כפי שהשמועות אמרו, כעת ישנה אפליקציה חדשה המיועדת לבריאות, שבה ניתן לרכז את כל המידע הבריאותי שקשור אליכם מכל מיני אפליקציות בריאות/כושר/ריצה שונות. ישנה גם גישה לאיזו אפליקציה תוכל להשתמש במידע השמור בתוך ה-HealthKit.

שיתוף משפחתי: הדרך הקלה לשתף את מה שחשוב. כעת אפשר להגדיר את המשפחה שלכם בתוך האייפון, ולשתף דברים עם המשפחה ביותר קלות: תמונות, אירועים מהלוח שנה, תזכורות, ואפילו לתת לחבר משפחה גישה ל-Find My iPhone. ישנה גם אופציה לצפות ברכישות המשפחתיות מחנות ה-iTunes.

תמונות: כעת כל תמונה שנצלם תופיע בכל מכשיר המחובר לחשבון ה-iCloud. נוספה גם אפשרות חיפוש תמונות בתוך האפליקציה, כשהחיפוש נעשה ע"פ המיקום שבה צילמתם את התמונה. נוספו אפשרויות עריכת תמונות חכמה חדשות. סוג של iPhoto בתוך אפליקציית התמונות. התמונות נשמרות על חשבון ה-iCloud הקיים הפרטי בעל ה-5GB, ככה שאם תרצו מקום נוסף, תצטרכו לשלם.

סירי: סירי כעת שולבה עם שאזאם, וגם ניתן לרכוש דרך סירי דברים מחנות ה-iTunes. נוספה לה גם 22 שפות חדשות.

ווידג'טים במרכז ההתראות: כעת מפתחים יוכלו להכניס את הווידג'טים שלהם אל תוך מרכז ההתראות בלשונית היום. הווידג'טים יכולים להיות תוצאות ספורט, לתת הצעה על מוצר מסוים ב-eBay, ועוד מגוון רחב של אפשרויות ע"פ מה שהאפליקציה מציעה.

הטמעה של אפליקציות צד שלישי במערכת: האפליקציות יוצאות אל מעבר האייקון אל תוך המערכת עצמה במגוון רחב של דברים. ע"פ דוגמה שהוצגה בכנס, ניתן לתרגם טקסט מהספארי ע"י אפליקציית צד שלישי, כגון Bing Translate. אנחנו מעריכים שיהיו שימושים נוספים למגוון רחב של דברים בתוך מערכת ההפעלה ע"פ הגישה שאפל נותנת למפתחים.

מקלדות: כעת אפל נותנת גישה להתקנת מקלדות, בדיוק כמו באנדרואיד. SwiftKey אנחנו באים.

third_party_keyboard ios 8

Touch ID: כעת אפל נותנת אפשרות למפתחים להשתמש ב-Touch ID, אך לא תהיה להם גישה לתמונות של הטביעות האצבע השמורות במערכות. יהיה לזה שימוש באישור תשלומים ב-PayPal ובעוד מספר שימושים נוספים ע"פ הגישה שאפל נותנת למפתחי האפליקציות.

HomeKit: אפל כעת מאחדת את כל המכשירים הביתיים (מזגנים, חלונות, תרמוסטטים ועוד) לתוך מקשה אחת ואם למשל תגידו לסירי "אני מתארגן לשינה" הבית שלכם יגיב באופן אוטומטי וכל החלונות החשמליים והאורות יכבו. זהו למעשה פרוטוקול חדש שיאפשר ליצרנים לייצר מוצרים עם יכולת לשלוט באור בבית, במנעולים ועוד והכל נשלט דרך האייפון. העתיד (והעצלנות המוגזמת) כבר כאן.

iOS 8 תגיע למכשירי iPhone 4S, 5, 5S, 5C ו-iPad 2, 3, 4, 5, מיני, מיני רטינה והנגן iPod Touch דור 5. השקת המערכת צפויה לקראת הסתיו, וכבר עכשיו החלה החברה בהפצת גרסת מפתחים כך שעוד דברים רבים יכולים להשתנות עד ההשקה הרשמית.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • מושון

  אפל אפל אפל! אני לא יודע מה איתכם חבריה אבל אני בהחלט לא נישאר איתכם, לא חסרים טלפונים זולים ב 2000 ₪ וטובים בהרבה יותר מהאייפון הכי חדש עם פיצ'רים מעניינים יותר. אורגנל אני אומר עם האנדרואיד העתיד שלכם כבר כאן ופשוט מאוד האייפון תמיד נשאר מאחור, אז עכשיו מה תוציאו תאייפון 6 ומה? העולם דורש שינוי אם לא תשוו תשארו תמיד מאחור, האמת אין על האייפון אני איתו שלוש שנים אבל מאד רצוי שינוי!

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חידושים מאוד יפים ואיכותיים אבל מאוד הופתעתי שרק עכשיו הוסיפו אירועים ללוח השנה, דבר שקיים באנדרואיד עוד מהיום הראשון

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   איזה לוח שנה אתה מכיר בלי אירועים? זה לא אפשרי.. וזה תמיד היה

  • פיפוש

   מה הכוונה באירועים?

 • שניר

  זה כולל את האייפון 4 ואני מדגיש לא ארבע s ארבע הרגיל?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   4s ומעלה

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפל עשו מהפך מדהים בגישה שלהם לגבי המערכת ועדיין היא תהיה מאובטחת ואיכותית. אומנם הרבה מהפיצרים שהציגו פה קיימים באנדרואיד אבל הם לא היו ברמת בשלות כל כך גדולה כמו שאפל מציגה ומביאה אותם.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ואז מה שלא יקרה. בטח יהיו לא מעט שלא יאהבו אם זה מסיבות של באגים ופיצרים לא בשלים או איטיות בגלל אנימציות מוגזמות (iphone4&ios7) ללא כל יכולת שליטה עליהם.
  אף אחד לא יכול לחזור גרסה אחורה.למה? כי ככה אפל רוצים וגם זה מעלה את הסטטיסטיקות שרוב המשתמשים עם הגרסה האחרונה (בכפיה כמובן) לעומת המתחרה

  • פיפוש

   אפשר לחזור גרסה אחורה..
   זה אומנם לא פשוט כמו לעדכן OTA, אבל רחוק מלהיות מורכב.
   חפש בגוגל How to downgrade iOS וזה הכל.

  • זה לא בכפייה משום שלכל אחד יש אפשרות לבחור אם לעדכן או לא. זה לא פשוט מכריח את המשתמשים לעדכן.

 • אבי אייפון

  כשאין לאפל משהו שיש לאנדרואיד אתם אומרים שהיא נשארת מאחור, וכשאפל מוסיפה אותו אתם אומרים שהיא מעתיקה מאנדרואיד.
  לא משנה מה אפל עושה או לא עושה אתם תוקפים אותה מכל הכיוונים.
  דבר ראשון זו לא בושה להעתיק. כל דבר שהיצרניות הסלולריות מוסיפות זה טוב, לא משנה אם זה מועתק או לא, בשורה התחתונה אנחנו נהנים מזה.
  דבר שני לא רק אפל מעתיקה כולם מעתיקים מכולם, אז אל תחפשו איפה לעקוץ את אפל.

  • בולי

   כל שנה אתה שומע אותו דבר. 90% ממה שהכריזו אתמול היה במק וקיים שנים כולל וידג'טים שיש מאז גירסה 10.4. אז בסדר תן לילדים לקפוץ ולהשתולל ולהגיד שהיה את זה באנדרואיד מגירסה 2.3 ביינתים הם מתקינים לאנצ'רים ומחליפים רומים כדי לתקן את החוויה שלהם.

  • פיפוש

   צריך באמת חוסר ניסיון עם מוצרי אפל כדי להבין את רמת הגדולה באינטגרציה בין המוצרים שהם הגיעו אליהם.
   אשכרה 90% ממה שהם הוסיפו שם יש לי במק שלי כבר שנים.
   שימשיכו לחפש לאנצ׳רים ורומים, אני אסתפק במוצר שעובד כמו שצריך. (סוף סוף מחליף את הגלקסי 1 שלי! :>)

   הקטע שהם הציגו שאני רואה את ה-SMS, והשיחות, ויכול לבצע אותם ישירות מהמחשב גם אם האייפון בחדר השני העיף אותי לשמיים וחזרה.

   היכולת להמשיך מסמך iWork/מייל וכ׳ו באופן מיידי על ידי סווייפ/קליק במוצר אחר אחרי שהתחלת אותו פשוט מדהים, לא פחות מזה. ביג לייק!

 • אנונימי

  יש לי עוד משהו קטן שלדעתי אפל צריכים לעשות זה לשנות את החייג לאיך שהוא היה בios 7.0

 • יוני

  אני מסכים שהם לא חידשו יותר מדי אבל זה רק בטא בכל שאר גרסאות הבטא הם מוסיפים מלא אז חכו כאשר האייפון 6 ייצאו הגרסא תהיה מוכנה אז תוכלו להתלונן כי בינינו כל אוהדי אנדרואיד רק מתים מפחד מהאייפון 6 כי הם יודעים שהוא יהיה מדהים כי עבודה שהאייפון הוא הכי נמכר בעולם אז עד שכל הגרסא לא יצאה אי אפשר להתלונן ואם מדבר על אנדרואיד אז שיש עדכון לפלאפון פעם בשבע שנים וגם רק קצת מקבלים אותו כי עובדה שלפחות מעשרים אחוז יש את הגרסא האחרונה ולאייםון מעל תשעים אחוז ויש יותר אייפונים מה שאומר שאפל עושים משהו נכון

  • מתן

   למה לפחד מהצלחה של אייפון 6? אם אפל יצליחו שיהיה להם לבריאות.
   אגב בקשר לעדכונים אין יותר מידי מה לעשות. יש הרבה חברות שונות שמתאימות את הגרסה אליהן וזה לוקח להן המון זמן.
   בעקרון צריך להשוות את עדכון האייפון לעדכון בנקסוס או במכשירים של מוטורולה.

  • צחי

   הצלחה של אייפון טובה גם לאוהבי האנדרואיד.. יגרום לשיפורים טובים יותר מגוגל. תחרות תמיד טובה למשתמשים.

 • חן

  יופי אפל אתם הופכים לאנדרוריד

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני רוצה שגם לאייפונים יהיה אפשרות להוריד שירים מהיוטיוב לפאלפון כמו בגאלקסי!!

  • בולי

   יש תוכנות ששומרות offline ואתה אפילו יכול לשמור את ה data שלהם ב icloud. כנ"ל מכל מקור אחר (למשל להוריד mp3)

  • יניב

   יש מלא אפליקציות צד שלישי שניתן לעשות זאת דרך המכשיר !

 • יכיכמגצבצבמ

  גוגל תתחילו להגיש תביעות נגד אפל מהר…
  אהה ואפל, אין לכם למה לרדת על באנדרואיד יש רק 9 אחוד עם קיט קאט למה את השדרוגים שאתם עושים עכשיו גוגל עשתה את כבר במערכות הראשונות של אנדרואיד…
  עובדה גלקסי s2…

 • אני…

  חחחחחחח באנדרואיד מזמן זה ככה
  בוקר טוב אפל, אתם שנות דור אחרי אנדואיד

 • יוסי כהן

  בעדכון הבא תהיה תמיכה בלאונצ'רים חחח.

 • Nachum37

  אכזבתם. הכתבות שלכם על הכנס הן הגרועות מכל שאר האתרים.
  הכתבה הזו אמנם מפורטת מאוד לגבי ‏iOS‏ 8, אבל אין תמונה כללית מהם החידושים הבולטים בכנס, לדוגמה, ה'המשכיות' של ‏Mac osX 10.10‏, ועוד.

  • Nachum37

   לדעתי, התמונה הכללית היא סגירת הפערים מול אנדרואיד, ותחילתו של פער חד בסינכרון הסביבתי של מוצרי אפל עם העולם שסביבם.
   הדבר מתבטא בקו הכללי של החברה לאחרונה.

   התחלות חדשות נוספות, שיתכן ויתבררו בעתיד כמשמעיות מאוד, הן פיתוח שפת התכנות החדשה, למשל.

 • אביחי צור

  כל אוהדי אפל במקום לחכות לסתיו פשוט תקנו אנדרואיד B-) ….
  אה שכחתי שאת מקובעים תחת:-)

  • אביחי צור

   *אתם

 • אוהד

  הכתבה הזאת לא היתה צריכה להיתפרסם לפני 5 שנים??? רק עכשיו יש להם את זה ?! פתטי!

 • צחי

  זהו!
  עכשיו רק חסר וויג'ט של חיפוש גוגל בעמוד הבית וזהו.. יש אנדרואיד באייפון..

  • יניב

   לצחי הפלצן ! באייפון ניתן לחפש דרך כל מסך לא רק במסך הבית ! ע״י משיכה מטה של הדף

 • דן

  בios 10 הם יוציאו double tap 2 open? חח

 • גדי

  בגוגל נשמו לרווחה…

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   לא כל כך אגב, זה רק מגדיל את סל המשתמשים באפל מכיוון ועשכיו האינטגרציה בין כלל המשכירם היא גבוהה מאוד ולכן מי שיש לו אייפד ירצה גם אייפון/ מחשב וכו

 • יוני

  יש בכלל עידכון לאייפון4, כי אם לא נדפקתי!!

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   4S ומעלה אייפד 2 ומעלה ואייפוד טאץ דור 5

  • נדפקת…

 • חיים

  מישהו יודע מתי אפל מציגים את האייפון?

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפל מחקים ומשפרים את אנדרואיד, אנדרואיד מחקים ומשפרים את אפל.
  הכל טוב ויפה כל עוד כל המשתמשים מרוצים מהצד שהחליטו לקנות!

 • מקס

  יופי של השקה יופי של אירוע שסמסונג וגוגל עשו ב2010 כי כל החידושים האלה חחחח ממש ישנים

 • ‫אלקנה קלמיקוב‬‎

  אפל כל פעם מפתיעים מחדש ביכולות שלהם של תכנון מערכת ההפעלה ובעיצוב שלה שזה מדהים!
  אני מוריד מיד כשהיא תצא!
  מי שרוצה יש גם דיווח באפל:
  http://www.apple.com/osx/preview/
  http://www.apple.com/ios/ios8/

 • חיקויים מאנדרואיד !

  הכל חיקויים מאנדרואיד -הם כבר מיואשים ועלובים ואין להם רעיונות אז זה ברור שהם
  יקחו מאנדרואיד -ככה הם עושים תמיד -תמיד תיהיה להם מערכת גרועה עם חיקויים –
  ממש שטויות שלא שוות שקל -עדיף אנדרואיד -אפל כבר מעתיקים סידרתית מאנדרואיד –
  זה מעולה בשבילם .

  • גם אם הם מעתיקים, אפל עושים הכל הרבה יותר טוב, יפה ואיכותי

 • שניר

  מה אם אייפון ארבע זה גירסה גם בשבילה ?

  • ‫אלקנה קלמיקוב‬‎

   לא, רק מאייפון 4s ומעלה… ביאוס גם לי יש 4.
   אבל יש לי גם מיני אייפד רטינה אז אני יוכל לראות איך היא נראית כשהיא תצא

 • אופיר

  ידוע למישהו אם הגרסא החדשה תדפוק את המטענים באייפון 5? שזה רושם שהכבל לא מקורי שמכניסים כבל לא מקורי או שזה נשאר כרגיל כמו ב7…
  תודה.

 • מיכאל

  אפל לא מעתיקה היא משפרת מחדשת וכול מה שיוצא יוצא איכותי יותר מהיר יותר וזהו…!!!

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   זה שהיא משפרת לא אומר שהיא לא משפרת ומעתיקה
   וזה בדיוק מה שקורה מתחת לאף שלך

 • פיזיקאי משועמם

  ווידג'טים? חיזוי הקלדה? swype? מקלדות נוספות? הטמעת אפליקציות צד שלישי?
  עכשיו תגידו רגע ברצינות, מי מעתיק ממי כאן? שפשוט יגידו שהם רוצים לשים אנדרואיד באייפונים וזהו..

  • יניב

   כל אחד לוקח מה שנראה לו ! זיהוי הקלדה , ושינוי המקלדת !! וגישה מהירה לאנשי קשר גם קיים באנדרואיד !? או שצריך לפתוח תיקיה ! כאן זה דרך המולטי טסקינג …

 • אביאל

  הכל זה שטויות!
  נהדר שאפל משלימה פערים שבאנדרואיד רק מתקדמים עוד ועוד
  אפל האלו צריכים ללמוד עוד הרבה מסמסונג ומגוגל

  • אבי

   גם ההיפך הוא הנכון.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    תנסה לפתוח קצת את הראש שלך
    אולי תלמד משהו