כמידי שנה, Apple מכריזה על גרסה חדשה למערכת ההפעלה הוותיקה שלה, iOS. לאחר שבשנה שעברה ראינו את השינוי המשמעותי ביותר בעת השקת ה-iOS 7 עם עיצוב חדש לכל המערכת, ב-WWDC הנוכחי אנחנו צופים גם ללא מעט שינויים. אלו החידושים שהוצגו באירוע הערב:

מרכז התראות משופר: כעת ניתן להשיב להודעות ישירות ממרכז ההתראות לעוד מספר רחב של שימושים נוספים (להגיב לסטטוס בפייסבוק וכ'ו). ניתן לעשות זאת גם במסך הנעילה.

 גישה מהירה לאנשי קשר מועדפים: ניתן כעת להגיע לאנשי הקשר המועדפים שלכם על ידיי הקשה כפולה על מקש הבית.

שיפורים באפליקציית האימייל: נוכל  להוסיף כעת אירועים ללוח השנה האישי. ניתן לשנות את הודעות המיילים החדשים כלא נקראו, ולסמן אותם בדגלים כחשובים. ניתן גם למזער את חלון שליחת המייל כלפי מטה, במידה ונרצה לבצע שינויים נוספים במייל שאנו מעוניינים לשלוח.

שיפורים ל-Spotlight: כעת ניתן לחפש הרבה דברים נוספים ב-Spotlight, כגון חדשות, מסעדות, שירים, סרטים. ה-Spotlight שולב גם בחיפוש בספארי.

iCloud Drive 2

QuickType במקלדת: כעת המקלדת יכולה לתת לנו הצעות למילים שנקליד (חיזוי הקלדה) והיא לומדת ממכם, מההודעות שלכם, ומהתקשרויות שלכם עם אנשים אחרים. SwiftKey הגיעה לאנדרואיד, רק בדרך של אפל. כרגע, אין תמיכה בעברית. היכן אופציית ה-Swype? תגיע בהמשך…

אפליקציית ההודעות: כעת ניתן לשתף מיקום באפליקציית ההודעות, וישנה גם אופציה Tap To Talk: כמו שזה נשמע, כעת ניתן להקליט הודעות קוליות ולשלוח לאחרים. ניתן גם לקבל יותר מידע על ההתקשרות שלך עם האיש קשר בלשונית ה-"פרטים". ניתן גם לבקש מהאייפון לסנן הודעות בסגנון Do Not Disturb מאדם כלשהו למשך זמן מסוים. אפשר גם לשלוח הודעות וידאו קצרות.

iCloud Drive: ניתן לגשת לקבצים או מסמכים מאפליקציות אחרות או ממכשירי אפל אחרים שיש לכם ולהמשיך ישר מהמקום האחרון שהייתם בו. האופציה הזו הוצגה גם בהצגה על OS X 10.10.

Apple Healthבריאות: כפי שהשמועות אמרו, כעת ישנה אפליקציה חדשה המיועדת לבריאות, שבה ניתן לרכז את כל המידע הבריאותי שקשור אליכם מכל מיני אפליקציות בריאות/כושר/ריצה שונות. ישנה גם גישה לאיזו אפליקציה תוכל להשתמש במידע השמור בתוך ה-HealthKit.

שיתוף משפחתי: הדרך הקלה לשתף את מה שחשוב. כעת אפשר להגדיר את המשפחה שלכם בתוך האייפון, ולשתף דברים עם המשפחה ביותר קלות: תמונות, אירועים מהלוח שנה, תזכורות, ואפילו לתת לחבר משפחה גישה ל-Find My iPhone. ישנה גם אופציה לצפות ברכישות המשפחתיות מחנות ה-iTunes.

תמונות: כעת כל תמונה שנצלם תופיע בכל מכשיר המחובר לחשבון ה-iCloud. נוספה גם אפשרות חיפוש תמונות בתוך האפליקציה, כשהחיפוש נעשה ע"פ המיקום שבה צילמתם את התמונה. נוספו אפשרויות עריכת תמונות חכמה חדשות. סוג של iPhoto בתוך אפליקציית התמונות. התמונות נשמרות על חשבון ה-iCloud הקיים הפרטי בעל ה-5GB, ככה שאם תרצו מקום נוסף, תצטרכו לשלם.

סירי: סירי כעת שולבה עם שאזאם, וגם ניתן לרכוש דרך סירי דברים מחנות ה-iTunes. נוספה לה גם 22 שפות חדשות.

ווידג'טים במרכז ההתראות: כעת מפתחים יוכלו להכניס את הווידג'טים שלהם אל תוך מרכז ההתראות בלשונית היום. הווידג'טים יכולים להיות תוצאות ספורט, לתת הצעה על מוצר מסוים ב-eBay, ועוד מגוון רחב של אפשרויות ע"פ מה שהאפליקציה מציעה.

הטמעה של אפליקציות צד שלישי במערכת: האפליקציות יוצאות אל מעבר האייקון אל תוך המערכת עצמה במגוון רחב של דברים. ע"פ דוגמה שהוצגה בכנס, ניתן לתרגם טקסט מהספארי ע"י אפליקציית צד שלישי, כגון Bing Translate. אנחנו מעריכים שיהיו שימושים נוספים למגוון רחב של דברים בתוך מערכת ההפעלה ע"פ הגישה שאפל נותנת למפתחים.

מקלדות: כעת אפל נותנת גישה להתקנת מקלדות, בדיוק כמו באנדרואיד. SwiftKey אנחנו באים.

third_party_keyboard ios 8

Touch ID: כעת אפל נותנת אפשרות למפתחים להשתמש ב-Touch ID, אך לא תהיה להם גישה לתמונות של הטביעות האצבע השמורות במערכות. יהיה לזה שימוש באישור תשלומים ב-PayPal ובעוד מספר שימושים נוספים ע"פ הגישה שאפל נותנת למפתחי האפליקציות.

HomeKit: אפל כעת מאחדת את כל המכשירים הביתיים (מזגנים, חלונות, תרמוסטטים ועוד) לתוך מקשה אחת ואם למשל תגידו לסירי "אני מתארגן לשינה" הבית שלכם יגיב באופן אוטומטי וכל החלונות החשמליים והאורות יכבו. זהו למעשה פרוטוקול חדש שיאפשר ליצרנים לייצר מוצרים עם יכולת לשלוט באור בבית, במנעולים ועוד והכל נשלט דרך האייפון. העתיד (והעצלנות המוגזמת) כבר כאן.

iOS 8 תגיע למכשירי iPhone 4S, 5, 5S, 5C ו-iPad 2, 3, 4, 5, מיני, מיני רטינה והנגן iPod Touch דור 5. השקת המערכת צפויה לקראת הסתיו, וכבר עכשיו החלה החברה בהפצת גרסת מפתחים כך שעוד דברים רבים יכולים להשתנות עד ההשקה הרשמית.