אפל (Apple) יורה לכל הכיוונים באירוע המפתחים השנתי הנוכחי שלה, WWDC 2017, וגם מקומה של גרסה חדשה למערכת ההפעלה לשעון החכם שלה, watchOS 4, אינו נפקד.

watchOS 4 תעדכן את המידע באופן אוטומטי על פי השעה והמקום בו נמצא המשתמש בעזרת ערכות עיצובי שעון (Watch Faces) המשתמשות בסירי (Siri). ערכות אלו לומדות את המשתמש ויודעות להציג בפניו את המידע הרלוונטי ביותר באותה נקודת זמן, ובהתאם למיקום. בין סוגי המידע שניתן לקבל כך אפשר למנות לוחות זמנים של תחבורה ציבורית, זמן משוער להגעה לבית או לעבודה, מצב מזג האוויר ועוד.

בנוסף לערכות השעון הללו, מתווספות עוד כמה ערכות המבוססות על דמויות של דיסני מסרטי 'צעצוע של סיפור': וודי, ג'סי, וכמובן בז שנות אור.

עוד שינוי גדול שנחשף ב-watchOS 4 הוא היכולת לעקוב הרבה יותר אחר פעילויות כושר גופני. השיפורים כוללים גם אלמנטים ויזואליים באפליקציית האימונים. כן מוצעת כעת אפשרות לתקשורת בין השעון החכם לבין מכונות שונות במכוני כושר על ידי שימוש ברכיב NFC: כך ניתן יהיה לקבל מידע מדויק יותר על המצב הגופני בשעת האימון. יצרניות מכשירי כושר רבות כבר החלו לתמוך בתכונה החדשה, כאשר בקרוב מאוד, כך נראה, מכוני הכושר בארץ ובעולם יוצפו במכשירים שמאפשרים התקשרות עם Apple Watch.

מעבר לשיפורים אלו, אפל גם שפרה את אפליקציית המוזיקה: מעכשיו, השעון ייבא באופן אוטומטי מוזיקה ורשימות השמעה, וכן התווספה מחווה לגישה מהירה למוזיקה ישירות מאפליקציה האימונים, וכן אפשרות לקבוע רשימת השמעה שתחל להתנגן בכל פעם שמתחילים אימון.

watchOS 4 זמינה כבר בגרסת בטא למפתחים. היא אמורה להיות מושקת באופן רשמי בסתיו הקרוב.