הרעיון של שימוש המסך הגמיש במכשירים החכמים מלווה אותנו כבר שנים. סמסונג ו-LG הציגו בשנה שעבר מכשירים העושים שימוש בטכנולוגיה, (Galaxy Round ו-LG G Flex), אולם הפעם סמסונג לקחה זאת צעד אחד קדימה כשהציגה את ה-Galaxy Note Edge עם המסך הקמור בדופן.

את הרעיון הציגה היצרנית הקוריאנית עוד בשנה שעברה, ולמעשה כבר נתנה לנו הצצה ראשונה ל-Youm על אבטיפוס הדומה למדי ל-Galaxy Note Edge. אז מה באמת ניתן לעשות עם מסך שכזה וכיצד מנצלים את תוספת ה-160 פיקסלים שבדופן? כפי שניתן לצפות, סמסונג הוסיפה מספר יכולות לממשק ה-TouchWIZ שלה על גבי מערכת האנדרואיד וביצעה הפרדה וירטואלית של רצועת הפס הממוקמת בדופן ימין.

בין האפשרויות המגניבות ניתן להשתמש בחלק הקמור לצורך הצגת קיצורים מהירים לאנשי קשר, לחייגן, למצלמה ועוד. ניתן לדוגמה להציג באופן קבוע את תחזית מזג האוויר וההתראות האישיות שלנו. חובבי המוזיקה יוכלו לשלוט בנגן הבנוי ולהעביר שירים בזמן שימוש במכשיר ואם נרצה גם נוכל לקבל התראות מרשתות החברתיות. כאמור, כל זה בזמן שהמסך הראשי פנוי לשימוש ויאפשר לעבור בין היישומים והאפשרויות השונות בהחלקה.

סביר כי בהמשך סמסונג תשחרר ערכת פיתוח כך שיישומים יוכלו לנצל את שטח המסך הנוסף להצגת נתונים, כך לדוגמה בעת משחק ניתן יהיה להציג את התוצאות והנקודות בכל הזמן בלי לתפוס שטח מסך, או בעת ניגון וידאו להציג את כפתורי השליטה ועוד.

בשל צורתו, נראה כי הוא לא יהיה ידידותי בפני המשתמשים השמאליים והשאלה הגדולה כיצד אפשר יהיה להגן על המכשיר מפני שבר במסך.

תמונה: androidcentral

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • סידה

  לא אבולוציה ולא רבולוציה.
  בתכלס העולם קיבל כלום מהתערוכה.
  המינימום הגנה מאבק ומיים, המינימום 64 ביט מערכת שבבים. אבל הם בחרו במינוס. המסך הלא כעור, המסך הצידי הזה הוא גימיק לילדים מטיבי ראיה. את הנוט האמיתי לא שידרגו, מחברה שרוצה להמשיך להוביל ועם היהלום בכתר, אני המום שאין לה מה להציע.
  סמסונג וכל החברות פספסו את רף הציפיות שלא לדבר על זירו 0 הפתעות.

 • Nachum37

  יגרום לבעיות באפליקציות שמשתמשות במחוות החלקה מצד המסך.
  בנוסף יגרום כל הזמן ללחיצות לא רצוניות. הרי כף היד נוגעת בזה כל הזמן.
  עוד גימיק מטופש.

 • תמיר

  נראה לי מעט בעייתי להגן על זכוכית המסך ממכות

 • אנונימי

  לא יכל להשתמש בזה יש לי ocd ובגלל שזה לא סימטרי משני הצדדים זה משגע לי את השכל.

  • יוסי כהן

   תשתמש בו בlandscape ואז הצורה יחסית סימטרית ^^
   וחוץ מזה שאף טלפון לא סימטרי.