הרעיון של שימוש המסך הגמיש במכשירים החכמים מלווה אותנו כבר שנים. סמסונג ו-LG הציגו בשנה שעבר מכשירים העושים שימוש בטכנולוגיה, (Galaxy Round ו-LG G Flex), אולם הפעם סמסונג לקחה זאת צעד אחד קדימה כשהציגה את ה-Galaxy Note Edge עם המסך הקמור בדופן.

את הרעיון הציגה היצרנית הקוריאנית עוד בשנה שעברה, ולמעשה כבר נתנה לנו הצצה ראשונה ל-Youm על אבטיפוס הדומה למדי ל-Galaxy Note Edge. אז מה באמת ניתן לעשות עם מסך שכזה וכיצד מנצלים את תוספת ה-160 פיקסלים שבדופן? כפי שניתן לצפות, סמסונג הוסיפה מספר יכולות לממשק ה-TouchWIZ שלה על גבי מערכת האנדרואיד וביצעה הפרדה וירטואלית של רצועת הפס הממוקמת בדופן ימין.

בין האפשרויות המגניבות ניתן להשתמש בחלק הקמור לצורך הצגת קיצורים מהירים לאנשי קשר, לחייגן, למצלמה ועוד. ניתן לדוגמה להציג באופן קבוע את תחזית מזג האוויר וההתראות האישיות שלנו. חובבי המוזיקה יוכלו לשלוט בנגן הבנוי ולהעביר שירים בזמן שימוש במכשיר ואם נרצה גם נוכל לקבל התראות מרשתות החברתיות. כאמור, כל זה בזמן שהמסך הראשי פנוי לשימוש ויאפשר לעבור בין היישומים והאפשרויות השונות בהחלקה.

סביר כי בהמשך סמסונג תשחרר ערכת פיתוח כך שיישומים יוכלו לנצל את שטח המסך הנוסף להצגת נתונים, כך לדוגמה בעת משחק ניתן יהיה להציג את התוצאות והנקודות בכל הזמן בלי לתפוס שטח מסך, או בעת ניגון וידאו להציג את כפתורי השליטה ועוד.

בשל צורתו, נראה כי הוא לא יהיה ידידותי בפני המשתמשים השמאליים והשאלה הגדולה כיצד אפשר יהיה להגן על המכשיר מפני שבר במסך.

תמונה: androidcentral

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.