ביממה האחרונה כל העיניים הופנו לסמסונג ולמכשיר הגלקסי אס 4 שהוכרז הלילה. הדעות ברשת חלוקות: ישנם גולשים שטענו כי אין למעשה חידושים רבים אל מול גולשים שאמרו כי מדובר במכשיר מהפכני. אצלנו בדיון הפתוח בעמוד הפייסבוק עלו עשרות תגובות בעד ונגד, כשהמתחרה העיקרית מול סמסונג היא HTC וכמובן אפל.

הגולש וולרי לא התלהב: “אכזב מבחינת העיצוב אבל הצלחתי להתעודד עם החומרה החזקה והפיצ'רים המגניבים. לא קראתי הרבה על הHTC החדש אבל גם עליו שמעתי שבחים ולפי דעתי הוא נראה גם הרבה יותר טוב מהגאלקסי 4 (מבחינת העיצוב).”

גם יהונתן הביעה אכזבה: “ממש לא נפלתי מהגלקסי החדש. אמנם הוסיפו כמה גימיקים נחמדים אבל השאלה כמה באמת ישתמשו בהם, כרגיל קצת שיפורים חומרתייים, אך העיצוב מגושם ומשעמם ואין שיפור של ממש ב GUI כמו הסנס של htc למשל. נראה לי שהמכשיר הנוכחי של סמסונג יצליח פחות מהדורות הקודמים, ה htc ו האקספריה נראים יותר אטרקטיביים על פניו.”

לעומתם ארז חשב שדווקא סמסונג יותר ממחדשת: “HTC אומנם מייצרת מכשירים חזקים אבל חוסר האפשרות להרחבת הזיכרון והסוללה המקובעת זה די DEAL BREAKER בשבילי, ואני גם לא ממש מתחבר לממשק ה-SENSE לאחר שהתנסיתי בו אצל חבר שאומנם יש לו מכשיר יחסית ישן אבל עדיין אני לא מאמין שממשק משתנה מקצה לקצה אלא בשיפורים קטנים. הממשק של סמסונג הוא הטוב ביותר שיצא לי להתנסות בו וגם הפיצ'רים הרבים שסמסונג הכניסה ב-S4 מאוד מושכים וגם אם השימוש בהם יהיה מינורי זה עדיין מוכיח שסמסונג לא רק עושה העתק-הדבק למכשירים שלה רק עם חומרה יותר חזקה(אהממאפלאהממ) אלא גם מתאמצת על מנת לשפר את חווית השימוש גם ברמת התוכנה והדברים שהיא מכניסה לממשק שלה.”

ומה חושבת המתחרה HTC על המכשיר החדש? “עם שימוש של גוף פלסטיק ומסך גדול מהווים את השינוי הפיזי הברור ביותר. בהשוואה לגוף האלומיניום Unibody של HTC One, הסמסונג פשוט מחוויר. “ אמר סמנכ”ל השיווק של HTC. והוסיף: “HTC היא העדיין נשארה האפשרות הטובה ביותר עבור אותם אנשים המחפשים את הטכנולוגיה הטובה ביותר העטופה בעיצוב פרימיום. הלקוחות שלנו רוצים משהו שונה מהמיינסטרים, שלא נראה כגלקסי גדול יותר. “

“סמסונג הציגה מספר תכונות חדשות ומעניינות בגלקסי אס 4 שרבים מהם אנו מצפים כי יגיעו לסמארטפונים חדשים במהלך השני. אנו רואים את המכשיר החדש כרענון בליין ולא משנה שוק (Game Changer). אנו מאמינים כי האייפון 5S כשיושק, יצליח למכור יותר מאשר המכשיר של סמסונג במחצית השנייה של השנה, ואנו מעריכים כי אפל גם תרחיב את עולם הסמארטפונים שלה עם מכשיר במחיר נמוך.” כך נכתב בדוח של חברת האנליסטים Topeka Capital הבוקר.

אז ברשת הדעות חלוקות, והמתחרים כבר מחממים מנועים לקראת ההשקות הצפויות. אז מה אתם חושבים על הגלקסי אס 4? שתפו אותנו בתגובות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.