אם אתה עוקבים אחרי אישיות אינסטגרם (Instagram) דרך חשבון הטוויטר (Twitter) שלכם בוודאי הבחנתם ביממה האחרונה כי משהו לא כשורה, אך אתם לא לבד ונראה כי באינסטגרם, שנרכשה על-ידי פייסבוק במליארד דולר הסירו את התמיכה ב-'כרטיסיות טוויטר', וכעת התמונה השתנתה במלוא מובן המילה.

התמונות גזורות ולא מותאמות לתצוגה בניידים

מלחמת התמונה הישנה
על-פניו השינוי שנעשה באינסטגרם נראה אולי לא רציני. בגלישה בגרסה השולחנית של טוויטר התמונות מוצגות באופן תקין. אך, כאשר גולשים לאתר דרך דפדפן או יישום נייד התמונות נראות 'גזורות' באופן לא תקין – בניגוד למצב הקודם הם לא מותאמות לרזולוציה של המכשיר. מתברר שמדובר בהחלטה של אינסטגרם, או פייסבוק (Facebook) אם תרצו, להסיר את התמיכה בכרטיסיות טוויטר (Twitter Cards) אשר מאפשרות למפתחים להטמיע תוכן חיצוני ברשת המיקרו-בלוגינג.

את ההחלטה מאחורי ההסרה של התמיכה בכרטיסיות טוויטר, מסביר המנכ"ל קווין סיסטורם:

"אנו עובדים על יצירת החוויה המיטבית עבור משתמשי אינסטגרם. עד לפני מספר חודשים נאלצו להסתמך על שירותים כמו טוויטר מכיוון שלא הייתה לנו נוכחות ברשת כלל. מאז השקנו מספר שיפורים לאתר שלנו אשר מאפשרים לבצע פעולות כמו לאהוב, להשאיר תגובות ולהשתמש בתגיות.
אנו מאמינים כי הדרך הטובה ביותר עבורנו היא לקשר חזרה להיכן שהתוכן נמצא…"

כלומר סיסטורם מודה בפה מלא כי ההחלטה לפגוע, או לפחות לשנות, בחוויית השימוש בטוויטר היא במטרה למשוך גולשים אל האתר החדש אותו השיקו. כשהחברה נרכשה על-ידי פייסבוק מוקדם יותר אחת ההצהרות הייתה כי משמעות העסקה היא "לבנות אינסטגרם יותר טוב לכולם". נראה כי הכוונה לכולם, למעט משתמשי טוויטר שאף הודיעה בחודש שעבר כי תשלב בשירות פילטרים לתמונות בסגנון אינסטגרם.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.