אנחנו מודים, גם אותנו תפסו לא מוכנים. ביום ראשון, תחילתו של שבוע חדש, ללא התראה מוקדמת שחררה קבוצת ההאקרים ה-Evad3rs את הפריצה ל-iOS 7 על שלל מכשיריה. בניגוד לפעמים קודמות, אז הפריצה שוחררה בקול גדול ובתרועה, הפעם זה קרה לגמרי בשקט (לא מוכנים, כבר אמרנו?). אנחנו, המשתמשים, לא היינו היחידים שלא היו מוכנים. גם המפתח של חנות הסידיה עצמה, שמהווה חלק משמעותי ביותר בפריצה, לא היה מוכן כלל והחל במרץ לעבוד על שיפורים והתאמות לגרסא החדשה (התוצאות בהמשך), וכמו כן גם המפתחים שמתחילים אט אט לעדכן את התוספים שלהם.

Evasi0n7 1.0.1
נכון, עצם העובדה שכולם נתפסו לא מוכנים הקשתה את הנחיתה של הפריצה על כולם, והתוצאות בהתאם. קריסות שנובעות מתוספים לא מתאימים ועומס על השרתים אלו דברים שבשגרה בכל פעם שמשתחררת פריצה חדשה, ואלו בעיות שצפויות להפתר עם הזמן. בזמן שאנו מחכים, משחררת הקבוצה שאחראית על הפריצה את העדכון הראשון לכלי הפריצה, שמביא אותו לגרסא 1.0.1. העדכון לא מביא הרבה ומסיר את החנות הסינית TaiG מהפריצה. נזכיר כי מדובר בחנות שמחליפה את Cydia ומיועדת לקהל הסיני. עד כה היא באה כברירת מחדל עם הפריצה עבור מי שהמכשיר שלו פעל בשפה הסינית, אך כעת החנות כבר לא שם בשל אפליקציות פיראטיות ותלונות המשתמשים.

Cydia מתעדכנת
אין ספק שהעבודה על חנות התוספים השנה קשה יותר מבשנה שעברה. אם בפעם שעברה נאלצו המפתחים לשבת ולהוסיף צבע כחול לסטטוס בר בחנות הסידיה, הרי שהשנה נדרש עיצוב שונה לגמריי שיתאים לקווי העיצוב אותם קבעה אפל עם iOS 7.

ניתן לראות כי המפתחים בהחלט עשו עבודה טובה ועקבית בכל פרט ופרט של החנות החדשה וכי היא מותאמת עכשיו ל-iOS 7.

שווה לפרוץ?
לפני שאתם מסתערים על המכשיר כדי להוריד תוספים ושאר ירקות, כדאי לזכור כי שימוש בתוסף שאינו מעודכן לגרסא האחרונה עלול להוביל לתקלות ולעיתים גם לקריסות. יש לעיין בעמוד המידע של התוסף ולבדוק אם הוא מעודכן ל-iOS 7 (אין מה לדאוג, בדרך כלל כשמפתחים מעדכנים את התוספים שהלם הם מדגישים את זה). נכון לרגע זה, ידוע כי BiteSMS, תוסף ההודעות הידוע, נמצא בבטא וכי Zeppelin, תוסף שמאפשר להחליף את שם החברה הסלולרית שמופיע בסטטוס בר לכל לוגו שנרצה, כבר מעודכן. הרשת כבר עמוסה משתמשים שניסו ומעדכנים על תוספים שנמצאו מעודכנים ל-iOS 7, בניהם GridLock, שמאפשר לשים אפליקציות בכל מקום שנרצה על מסך הבית, KillBackground, שסוגר את כל האפליקציות הרצות ברקע במכה אחת, ועוד רבים אחרים. מצאתם תוספים שמעודכנים ל-iOS 7? ספרו לנו בתגובות.

פריצה גם למכשירים קודמים
הפריצה ל-iOS 7 הגיעה מוקדם מהצפוי. חודשים בודדים בלבד מפרידים בין ההשקה של הגרסא לבין פריצתה, דבר שאי אפשר להגיד על הפריצה ל-iOS 6 שנראה כאילו לקח לה נצח להגיע. כזכור, הפריצה שוחררה ל-iOS 6.1, ולאחר מכן תמכה גם ב-6.1.1 וגם ב-6.1.2, אך ב-6.1.3 אפל סגרה את אחד מחורי האבטחה, מה שחסם את הפריצה. מאז, יצאה גם גרסא 6.1.4 לאייפון 5S בלבד, וגרסא 6.1.5 לאייפוד טאצ' מהדור הרביעי בלבד. מעתה, אם אלו ניתנות לפריצה באמצעות תוכנות ישנות יותר. ניתן כרגע לפרוץ את המכשירים בפריצה קשורה בעזרת redSn0w או sn0wbreeze ולאחר מכן להוריד תוסף מהסידיה שהופך את הפריצה ללא קשורה (לא תלויה במחשב). ללא ספק פתרון מעולה עבור בעלי מכשירים ישנים יותר או כאלו שבחרו, מסיבה כלשהי, שלא לעדכן ל-iOS 7.

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.