Google Pixel ו-Pixel XL

מישהו יכול להבין את המהלכים האחרונים של גוגל בכל מה שקשור לטלפונים שלה? בסדר, אז החלטתם ש-Nexus גמר את חייו, אולי כי בעצם פשוט נגמרו המספרים, והחלטתם שאתם רוצים לעבור ל-Pixel כי איך שהוא זה נשמע לכם יותר יוקרתי, אבל למה אתם פוגעים בשותפות שלכם? מה קרה? למה אתם חייבים שבצד האחורי של המכשיר תהיה רק G צבעונית? זה מוריד מכבודכם לשים את שם היצרנית מעתה והלאה?

אף אחד כנראה גם לא מופתע עכשיו להיזכר ש-HTC סיפרו שהם ייצרו מכשירים עבור גוגל השנה. מתברר שהשמועה הייתה נכונה והחברה חזרה בה בגלל ההחלטה של גוגל להפסיק לתת קרדיט. אומרים שהיו עוד סיבות, אבל אי נתינת קרדיט זו סיבה חזקה מספיק בפני עצמה.

גם מישהו מוכן להסביר מה זה היה אירוע ההשקה? זה נראה כמו כמה חבר'ה שנפגשו במוסך יחדיו. בכלל, בכל האירוע בקושי גוגל דיברה על Pixel ויותר על היכולות הטכנולוגיות של הבינה המלאכותית ב-Google Assistant. אולי היא עדיין לא חושבת שהיא צריכה לקדם את המוצר של עצמה, אז מה בעצם השתנה? מעניין עכשיו אם בגוגל מצטערים שהם מכרו את מוטורולה ללנובו. ככה הם היו באמת יכולים להפוך את החברה גם ליצרנית מכשירים.

ואם זה לא מספיק, מתקרב לו העדכון של נוגט ל-7.1 ומתברר שיהיה עדכון לפיקסל ועדכון לכל שאר מכשירי האנדרואיד. אם פעם תרצו לחפש את האקדח המעשן, זו המערכה בה תוכלו למצוא אותו. גוגל פשוט מסתכנת לדעתי הצנועה. למה? כי אנשים ייקנו סמסונג גם אם מערכת ההפעלה תהיה טיזן. זו הסיבה, והמבין יבין.

הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי. רוצים לקבל את כל העדכונים אחת לשבוע? הרשמו כאן. מעדיפים מקוצר ויומי? הרשמו כאן.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • RuR

  למה שינטשו? זה הרי לא כזה שונה מאנדרואיד, כך שלמשתמשים לא יהיה יותר מדי קשה להתרגל. עם החומרה תהיה מצוינת והמחיר יהיה אטרקטיבי והשיווק יהיה מאסיבי, זה יכול אפילו להצליח לשבור את המונופול של גוגל.

 • CoolR2

  חלאס כבר פאנבוייז של גוגל להגיב פה.. תבינו שגוגל כמו שאר היצרניות איננה מושלמת ולא כל מהלך שהיא עושה הוא מושלם.. אני רק באתי לנפץ לכל אותם המגיבים כאן שבעדה – את אשליותיהם..

 • RuR

  מה זה השטות הזאת של "לתת קרדיט"? HTC בסך הכל ייצרה את המכשיר. למה אתה לא מצפה שאפל ירשמו Foxconn כל המכשירים שלהם?

 • Oren Moyal

  יותר משלו הבנתי את Google, לא הבנתי מה פשר הכתבה המוזרה הזאת: אז נכון שההשקה לא היתה מפוצצת בכל מיני זיקוקים ורעשים כפי שהיה אצל אפל, אבל היתה פה את אחת הבשורות החשובות ביותר בעולם הסלולר והיא שגוגל החליטה להתבגר ולקחת על עצמה גם את החומרה,דבר שללא ספק יקפיץ בכמה רמות את המותג הזה שנקרא " מכשיר של גוגל" ואף יעמוד ראש בראש עם אפל וללא ספק גם יעקוף אותם,אם לא בשנה הראשונה אז בעוד שנה או שנתיים.אל תשכחו שגוגל היא אחת החברות העשירות בעולם ואין שום סיבה שהיא לא תייצר בעצמה את המכשירים בהתאמה לתוכנה.

  • yoyo

   הפיקסל זה עדיין נקסוס שמיוצר על ידי חברה אחרת..אין פה שום דבר שונה מהנקסוס חוץ ממחיר חדש..גם בחומרה היא רק בחרה ממה שיש בשוק בדיוק כמו שהיא בחרה את החומרה של הנקסוסים.
   לא קונה את הבולשיט הזה made by Google..יותר נכון designed by Google.

   • Coverptech

    גם אפל "רק" מעצבת את האייפון ואז פוקסקון אשכרה מייצרת ובונה אותו…

    • yoyo

     נכון..אבל לפחות היא מהנדסת כמה מהחלקים של האייפון..למשל המעבד..
     לעומת זאת גוגל רק מעצבת ולוקחת חלקים מוכנים מכל מיני יצרניות..(לא שונה מהנקסוסים)

     • Coverptech

      אז השבב מעצבן אותך? אז אם ככה, Dell בעצם לא יצרנית מחשבים, כי גם ככה אינטל מייצרת את המעבד, כרטיס הוייפיי, שארפ את המסך וכו'.. גם אפל מעצבת את השבבים שלה על בסיס השבבים של ARM.. אז?

      • yoyo

       אז..לא מבין למה גוגל מתייחסת אל הפיקסל כסמארטפון הראשון שלה ואילו הנקסוסים מרגיש לי שזנחו אותם רק בגלל שיש את הלוגו של החברה שהרכיבה את המכשיר בשבילה.
       עוד פעם..הפיקסל לא מציע דבר חדש או משהו שסדרת הנקסוס לא יכולה להציע..כל החרטה הזאת made by google זה רק ניסיון שיווקי לא יותר.

       • Coverptech

        כי זאת הפעם הראשונה שהיא מעצבת אותו מאפס בעצמה. מה לא ברור? הדגמים הקודמים היו מבוססים בצורה כבדה על מכשירים של החברות, ואילו הפעם מדובר בהרכבה ועיצוב של גוגל (במפעלים של HTC.. בסדר). אגב, רק שיהיה לך יותר קל על הנשמה – גוגל כבר אמרה שהיא תיכנס לנושא פיתוח המעבדים בהמשך הדרך..

        ולמה אפל לא עושה מהלכים שיווקיים נטו? עושה יופי. אלו חברות שרוצות למכור, לכן מן הסתם הן משווקות. זה לא הופך את הטלפון לפחות "של גוגל".

       • RuR

        כי בכל הנקסוסים החברה המייצרת לקחה חלק משמעותי, למשל נקסוס 6 היה מבוסס על Moto X2, נקסוס 4 היה מבוסס על LG Optimus G וכו'

        • yoyo

         אז גם הפיקסל ממש דומה לA9של HTC..

        • RuR

         לא רואה שום דמיון.

       • נדב

        היי- ההסבר שלי מאיך שאני רואה את הדברים,
        הצגתי את זה מקודם ואני חושב שזאת דוגמא טובה:

        קח את טים קוק (או לא משנה איזה מנהל של חברה שבא לך):
        טים קוק עצמו לא אחראי על פיתוח הדברים. הוא לא בונה אותם- הוא רק נותן הערות ורעיונות ומשגיח שהכל מתנהל כמו שצריך ללא תקלות.
        בעצם טים קוק הוא כמו מפתח שנותן הערות, ורעיונות לכל אורך הדרך אבל הוא אינו המבצע.
        זה מכשיר הנקסוס- לצורך העניין – אל ג'י באה ומראה לגוגל מה הם יצרו- גוגל אומרים את דעתם ונותנים הצעות לשיפור- אך המכשיר הוא של אל ג'י. (בגלל זה נקסוסים לרוב מבוססים על מכשירים קיימים בשוק- כי החברות מה לעשות יש להן את אותו מוח זה לא שהם גייסו עכשיו עשרות אנשים חדשים בשביל עיצוב חדש).
        עד לפה נקסוס.
        עכשיו- אילו היה טים קוק הוא בעצמו היה בונה את האייפון ולא רק היו מגישים לו מוצר והוא היה נותן הצעות לשיפור ורעיונות- אלא הוא בעצמו מההתחלה אחראי על היצור והבניה וההכנות של הכל- היה זה כמו הפיקסל של גוגל.
        גוגל אחראית על הכל- על היצור שלו על מה משלבים על איך בונים על התאמת המערכת לפלאפון הספציפי הזה.
        אך כמו שאפל לוקחת חלקים מסויימים מחברות מסויימות כי אחרת זה בזבוז זמן- כך גם גוגל, לוקחת ומשתמשת במוצרים של חברות אחרות.
        הפיקסל עצמו אך ורק מיוצר במפעלים של htc- כי וואלה, אם אני הייתי חברה, שמשיקה פלאפון פעם ראשונה- לא הייתי משקיע בהקמת מפעלים משלי.
        בכל מקרה, אפשר להסתכל על המכשיר הזה מכל מיני זוויות ואני אישית חושב שהזווית שגוגל רואה את המכשיר- הוא קודם כל ישור קו לניסיון ראשון- אני מצפה שבשנים הבאות הם לא רק יישרו קו אלא יציעו פיצ'רים חדשים (וגם לזה הייתי מצפה רק עוד שנתיים).

   • Oren Moyal

    80 אחוז מהחומרה של האייפון מיוצרת על ידי סמסונג (תבדוק אותי),אפל רק נותנת מפרט לייצור.

 • Somebody

  אני די בטוח שאתה זה שלא מבין כאן כלום. הכותב הוא צבי קצבורג, יש לו יותר נסיון בדברים האלה מכל אחד אחר פה. אני לא אומר שלא יכול להיות שהוא טועה, אני רק אומר שזה לא הכתב הנכון להגדיר אותו כ"לא מבין כלום".

  • CoolR2

   מסכים עם תגובתך בכלל ועם כל מה שהכתבה של קצבורג מדברת עליו – בפרט..

 • Coverptech

  אין שום בעיה עם המהלך של גוגל למול החברות האחרות. מיקרוסופט עושה בדיוק את אותו הדבר בשוק הפרימיום עם המחשבים שלה, וכבר הוכיחה שהדבר אפשרי, ולא יוצר חיכוך גדול במיוחד.

  לנושא האירוע – אפשר לקחת את זה לכאן או לכאן – יכול להיות שגוגל החליטה לייצר אירוע אינטימי ולא בומבסטי מדי, בדיוק כי מדובר במכשיר ראשון, והשקה של מוצר שכזה, מן הסתם, מלווה בחשש.

  אני כן יכול להגיד שרוב המציגים היו חסרי כריזמה בצורה מרדימה, ובסופו של דבר, גוגל לא נסכה בי בטחון לרכוש מכשיר פיקסל ושאכן אקבל את כל העדכונים בזמן (ראו את ה5X ו 6P שיקבלו עדכונים ל7.1 "בהמשך", והנקסוס 5 שנזנח מאחור, למרות שהוא חזק הרבה יותר ממכשירי Android One שאותם גוגל מוכרת בהודו ושאר שווקים מתפתחים). בסכום הזה, הגרסא "עם הדעה" של גוגל על אנדרואיד לא ממש קוסמת לי. זאת של הOP3 טובה ממנה, לפחות לדעתי.

  אגב – לנושא "הקרדיט" – הרי ברור שזאת שטות גמורה. מדובר בעסקה כספית בסופו של דבר. האם אפל נותנת "קרדיט" לפוקסקון? לא. היא הרי גם לא נותנת "קרדיט" לקורנינג על גורילה גלאס שבה היא משתמשת.. מדובר בהסכם כספי פשוט.

 • Yaya

  יש לי הרבה מה לכתוב בעניין אבל מה שכתבת הוא סיכום מצויין!! (לצערי)

 • Shay Ginsbourg

  טור מתנשא, מריר, לא מחובר לטכנולוגיה, ובעיקר מיותר.

 • נדב

  היי, אני מרגיש קצת שאתה תוקף את גוגל מבלי להסתכל לחברה בעיניים- על החסרונות שלה (שהיא לא מצליחה לשפר לצערי).
  כל מי שעוקב אחרי גוגל, אחרי הכנסים ואירועי ההשקה שהיא עורכת כולם יכולים להגיד שהאירועים שלה משעממים. עקב אכילס של גוגל הוא מתן פרסום ו"הופעה". גוגל פשוט לא טובים בזה.
  אני מסתכל על אירועים ופרסומות של אפל, ועל אירועים ופרסומות של גוגל- ואי אפשר להשוות, אפל עושים מהאייפון וואו וגוגל עושים מאנדרואיד "כולם לחייך יש גירסה חדשה של אנדרואיד, אם תצליחו לעקוב אולי תבינו מה חדש".
  לא טובים בזה וזאת בעיה. מאוד גדולה עבודה.
  לגבי קרדיט ליצרניות? הן לא בגנון, דיי, htc לא בוכה אני דיי בטוח בזה.
  זה כמו שאפל תתחיל לרשום סמסונג על המסך של האייפון, נו באמת, תעשה טובה. הפיקסל הוא הפלאפון של גוגל, היא עיצבה היא דאגה להכל, htc בנו- זה לא קרב אגו…
  לגבי זה שהם לא דיברו כמעט על הפיקסל ויותר על העוזרת- חוזר לעקב אכילס של גוגל.
  עכשיו- עדכון לפיקסל ועדכון לשאר מכשירי האנדרואיד?
  תסתכל על זה מנקודת מבט כזאת- גוגל מנסה ליחד את הפיקסל משאר מכשירי האנדרואיד- למה לה לעשות את זה? כי ככה היא יכולה להציג את הפיקסל כמשהו שיש לו כמה יתרונות על פני מכשירים אחרים- הוא ממותג כמכשיר דגל אבל יש לו פיצרים שחברות אחרות לא יקבלו- ככה שיש לו יתרון משמעותי. תחשוב על גוגל כחברה אחרת שנכנסה לשוק, משתמשת באנדרואיד אבל בונה ממשק "סנס" משלה- כזה עם כל מיני פיצרים שלא הגיעו לאנדרואיד עדיין.
  ואתה צודק, אנשים יקנו סמסונג גם אם היא תשווק אותו עם טייזן. אבל מהר מאוד הם יחליפו לאנדרואיד של גוגל. אין מקום לעוד מערכת הפעלה. טייזן לא מהווה אפילו לא עשירית תחליף לאנדרואיד או לios.
  גוגל יודעת את זה, לכן גם גוגל לא משקיעה בשיט בוינדוספון- כי היא יודעת שהיא לא תצבור תאוצה.
  ווינדוספון הרבה יותר מפתה מטייזן.
  אגב, אסור לנו לשכוח לרגע מה עקב אכילס של אנדרואיד- עדכונים. וזאת לא אשמת גוגל. אני דיי מניח שגוגל לא תתנגד לכך שיותר אנשים יעברו אליה וככה היא תוכל להפיץ את העדכון הכי חדש לכולם בו זמנית כמו בios.
  פיקסל כן או לא? כל אחד יחליט בעצמו, אבל בסופו של דבר הפיקסל לא יפגע בגוגל (לפחות ככה אני מאמין).
  הם השיקו טלפון שהוא לא מחדש הרבה, מה שכן, הם מיישרים קו. זה עוד הולך להשתפר (:

  • איתי מקמל

   התחושה שלי מהאירוע שגוגל לא ממש שידרה משהו ספציפי. אני אסביר:
   1. מכשיר "גוגל" ראשון, מזל טוב! סיבה למסיבה לא? אז למה לא לבחור מקום יותר מהודר? למה לא לעשות מהלך שיווקי גדול יותר כפי שהיא יודעת לעשות?
   2. באירוע בקושי דיבר על המכשיר עצמו, אלא על המסביב.
   3. כן העלימו את היצרנית, אבל היא עדיין הייתה שם ושיחקה תפקיד מרכזי בפיתוח. אז זה כאילו Nexus רק בשם אחר?

   אני לא מצפה (ולא רוצה) מגוגל שתהפוך לאפל. מבחינה שיווקית, ההשקעה הייתה בסיסית ביותר. אבל השורה התחתונה, לדעתי, היא שגוגל לא באמת רוצה לעשות רעש, כי היא עדיין צריכה את שאר היצרניות שימשיכו לפתח מכשירים. אפשר להקביל את זה לכך שאינטל מייצרת שרתים בעצמה המתחרים מול דל, HP ו-IBM אבל שומרת על זה בשקט יחסי.

   על פניו, הפיקסל נותר כמכשיר נוח למפתחים וקצת יותר ידידותי לשאר הציבור. לא יותר.

   • Coverptech

    אין שום בעיה עם המהלך של גוגל למול החברות האחרות. מיקרוסופט עושה בדיוק את אותו הדבר בשוק הפרימיום עם המחשבים שלה, וכבר הוכיחה שהדבר אפשרי, ולא יוצר חיכוך גדול במיוחד.

    לנושא האירוע – אפשר לקחת את זה לכאן או לכאן – יכול להיות שגוגל החליטה לייצר אירוע אינטימי ולא בומבסטי מדי, בדיוק כי מדובר במכשיר ראשון, והשקה של מוצר שכזה, מן הסתם, מלווה בחשש.

    אני כן יכול להגיד שרוב המציגים היו חסרי כריזמה בצורה מרדימה, ובסופו של דבר, גוגל לא נסכה בי בטחון לרכוש מכשיר פיקסל ושאכן אקבל את כל העדכונים בזמן (ראו את ה5X ו 6P שיקבלו עדכונים ל7.1 "בהמשך", והנקסוס 5 שנזנח מאחור, למרות שהוא חזק הרבה יותר ממכשירי Android One שאותם גוגל מוכרת בהודו ושאר שווקים מתפתחים). בסכום הזה, הגרסא "עם הדעה" של גוגל על אנדרואיד לא ממש קוסמת לי. זאת של הOP3 טובה ממנה, לפחות לדעתי.

    אגב – לנושא "הקרדיט" – הרי ברור שזאת שטות גמורה. מדובר בעסקה כספית בסופו של דבר. האם אפל נותנת "קרדיט" לפוקסקון? לא. היא הרי גם לא נותנת "קרדיט" לקורנינג על גורילה גלאס שבה היא משתמשת.. מדובר בהסכם כספי פשוט.

    • RuR

     ברור שהנקסוס 5 נזנח מאחור, לא היתה שום אפשרות אחרת. הסנאפדרגון 800 פשוט מיושן מדי.

     • Coverptech

      הדבר היחיד שחסר לו זו התמיכה המהירה בספריות ההצפנה.. אז ייקח עוד שתי דקות להצפין את כל הטלפון.. אוי ואבוי.. הוא עדיין יהיה מהיר משמעותית מכל טלפון Android One.

      • RuR

       יש לו אדרנו 330 שלא תומך בוולקן שנמצא באנדרואיד נוגט ולכן הוא לא יכול להריץ נוגט.

       • Coverptech

        וולקן הוא חובה?

        • RuR

         נראה שכן.

        • Coverptech

         אני ממש לא משוכנע.. אבל שווה בדיקה.

         אוקיי בדקתי – מסתבר שזה או וולקן או OpenGL 3.1 ומעלה.. ה800 תומך בOpenGL3.0, אבל קוואלקום החליטה לא לתמוך ב3.1, מסיבות ששמורות עימה.לפי מה שנראה, התמיכה צריכה להיות ברמת הדרייברים – לא החומרה:

         https://forums.oneplus.net/threads/oneplus-one-android-nougat-7-0-support.460959/page-2

   • נדב

    1. מסכים חלקית, אני אישית לא חוויתי מגוגל אירוע השקה מרשים אף פעם. הגוגל io שלהם- משעמם, הם אף פעם לא נראים מתלהבים ממה שהם מוכרים- מתי הם כן מתלהבים? כשהם מציגים משהו שטותי- אני זוכר בהכרזה על האפליקציה allo- הדבר שהבחור (ברח לי השם שלו) הכי התלהב ממנו בערך היה זה שאפשר לשנות את גודל הטקסט. הם פשוט לא משהו בזה- כי הם חבורת גאוני על וחנונים (הכוונה- יוצרים דברים נפלאים משווקים על הפנים ולא מראים שום התלהבות מהגאונות אלא רק מפיצ'רים שהם שוליים).
    2. אותו דבר כמו מקודם- זה חלק מההתמקדות שלהם בטפל ולא בעיקר.
    3. לא זה לא נקסוס עם שם אחר- זה מכשיר שהוא שלה- htc זה אפילו לא היצרנית- זה המפעלים שלהם. זה כמו שתבקש מאסם למשל שעל כל השלטים שלהם יהיה את שם המפעל או שיתנו קרדיט למי שהדפיס את השלטים- מגוחך.

    בנקודת המבט האישית שלי- כל הרעיון של הפיקסל הוא קודם כל ליישר קו- ליישר קו עם אפל עם סמסונג עם htc ועם כולם- ובתור ניסיון ראשון- בוא נדבר על זה שניה- לא רע בכלל.
    תתן לטים קוק לייצר אייפון בעצמו- זה פיקסל.
    תתן לטים קוק להיות אחראי על יצור האייפון (לא שהוא בונה, אלא שהעובדים שלו מייצרים את הכל והוא רק מביע את דעתו) זה נקסוס.
    יש הבדל רב בין יצור מכשיר לבין מתן רעיונות וביקורות על מכשיר שמראים לך.
    היה המון ציפיה למכשיר של גוגל- ציפייה מוצדקת כי בכל זאת זה גוגל. אבל אנשים שוכחים שלפעם ראשונה- ופעם ראשונה באיחור כל כך רב- הם קודם כל צריכים ליישר קו.
    והם יישרו אותו בהחלט.

    אתה יודע- אנני לא חושב שגוגל מפחדת לאבד יצרניות. מסיבה מאוד פשוטה שאין שום אלטרנטיבה בשוק כיום שמציעה משהו שיכול להתחרות באנדרואיד או בios.
    זה החשש האחרון- כי כמו שגוגל יישרה קו השנה עם הפיקסל- כך טייזן webos וכדומה צריכות ליישר קו- וזה משהו שהן פשוט לא מצליחות וככל שעובר הזמן יש להן גם פחות מקום.

    בכל מקרה, אישית אני לא אקנה את הפיקסל כי קניתי HTC 10 לא מזמן, אבל אם הייתי עדיין עם הג'י 3 שלי (לפני ששבק חיים) הייתי קונה את הפיקסל ללא צל של ספק.

    בנוסף שוב בנוסה הפרסום- בתור אחד שמתעניין המון בעולם של פרסום ושיווק גוגל למרות כל האמצעים שלהם הם על הפנים- באמת על הפנים…

  • CoolR2

   לא רושמים ווינדוס פון אלא ווינדוס 10 מובייל 🙂

   • נדב

    מזמן כבר לא עוקב אחרי מיקרוסופט, רק אחרי ההולולנס… הם בתור חברה לא מעניינים אותי כל כך.

 • John

  רואים שהכותב לא מבין כלום. גוגל עשתה מהלך מבריק.

 • EliG

  טור לא רלוונטי במיוחד…

  • אלון

   טור כן רלוונטי, לא רלוונטי, לא משנה. מדובר במכשיר מיושן.
   הסמסונג s7 שיצא מזמן, עם נתונים טובים ממנו ובקרוב יוצא ה8.
   גם מכשירים שיוצאים בימים אלה של וואווי, שיומי ואסוס יותר טובים ממנו.
   לא במקרה דיברו בהשקה בעיקר על העוזרת האישית – זה פשוט הדבר היחידי שמחדש בו משהו. זה מעניין כרגע מישהו כאן?

   • Yossi Cohen

    מיושן אולי אבל הוא עדיין יעבוד הרבה יותר מהר מהגלאקסי 8…

 • Roy

  אף אחד לא יקנה סמסונג עם טיזן!

  • RuR

   יקנו, יקנו. אתה תראה.

   • Coverptech

    רק אם סמסונג בכבודה ובעצמה תדאג להמיר את כל האפליקציות שיש בפליי סטור לטייזן.

   • נדב

    אני מסכים שיקנו, אבל לפי דעתי ינטשו מהר- אנשים יבינו שזאת שטות גמורה וכמו "ווינדוס 10 מובייל" זה ישאר מאחור עמוק בבוץ (ויותר גרוע מווינדוס 10 מובייל).