דיסק נייד של WD

ווסטרן דיגיטל (Western Digital) הודיעה על רענון של ארבע מסדרות הכוננים שלה, שתיים מהן חיצוניות, ושתיים מהן פנימיות, כשמדובר בכונני SSD.

אחד הדגמים הפופולריים של ווסטרן דיגיטל, My Passport, יושק בשישה צבעים חדשים: שחור, כחול, צהוב, כתום, אדום ולבן. הכונן יגיע בנפחי אחסון של עד 4 טרה-בייט, ובעיצוב חדש שלפי החברה יכול להתאים לכף היד. גם My Passport עבור Mac HDD יעודכן אבל רק בצבע שחור. הכוננים מציעים הגנת סיסמא, הצפנת מידע בתקן 256-bit AES ותוכנת גיבוי. מחירם יחל ב-80 דולר. גם הדגם הפופולרי My Book מקבל שדרוג אבל רק בצבע שחור, ונפח האחסון שלו יגיע עד ל-8 טרה-בייט, ומחירו יחל ב-130 דולר.

כונני ה-SSD שייכים לסדרת ה-Green וה-Blue של החברה. בסדרת ה-Green תציע החברה נפחים של 120 או 240 ג'יגה-בייט, ואילו בסדרת ה-Blue היא כבר מציעה כוננים בנפחי 250, 500 או 1,000 ג'יגה-בייט. המהירות של כונני ה-Blue מהירה יותר, עם קצב של 545 מגה-בייט/לשנייה בקריאה ו-525 מגה-בייט/לשנייה בכתיבה, בעוד כונני ה-Green יסתפקו בקצבים של 540 ו-405 מגה-בייט/לשנייה בהתאמה. כונני ה-Blue גם צורכים מתח חשמל נמוך יותר.

כונני ה-Blue כבר זמינים לרכישה באתר של ווסטרן דיגיטל במחירים של 79 עד 299 דולר, ואילו כונני ה-Green יהיה זמינים במהלך החודשים הקרובים. כונני ה-SSD החדשים זוכים לאחריות של 3 שנים.