האפשרות להשמיע את שמות הרחובות קיימת ברוב תוכנות הניווט. מוצאים אותה ביישומים כמו Google Navigiation וגם ב-M8 של 'טלמפ' הישראלית שהושקה לפני מספר חודשים. עכשיו ככל הנראה יוכלו ליהנות ממנה גם משתמשי Waze, ובעברית. מדובר ככל הנראה בהשקה שקטה של החברה שנמכרה לגוגל (Google) תמורת 1.3 מיליארד דולר – אם היא תאושר בידי ה-FTC.

למעשה אפשרות זו כבר קיימת מזה כשנתיים, אך היא לא הייתה זמינה בעברית, כעת נראה כי בחברה החליטו הפעילו את האפשרות, וכאמור, בלי הודעה מיוחדת.

כדי להוסיף את האפשרות החדשה יש להיכנס לתפריט ההגדרות הראשי, ומשם לבחור באפשרויות השמע ובלחיצה על הניווט הקולי ניתן לבחור 'כולל שמות הרחובות'.

ייתכן כי האפשרות עדיין בבטא מכיוון שמדובר בקול מסונתז, אשר פחות נעים מקול מוקלט – אך בהחלט מדובר בתוספת מבורכת ומפתיעה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • boris

  מסכים עם FRINGE ב-100000000000%

 • מישהו

  לא כל כך קשור, אבל יצא היום עדכון גדול לגוגל MAPS. העדכון מוסיף מידע על פקקים ומפגעים בדרך בזמן אמת (מישהו אמר WAZE?) וממשק חדש.

 • Fringe

  כתוכנת ניווט, יש ל waze עוד הרבה מאוד מה לשפר, בעיקר הכוונה בפניות. בכל תוכנת ניווט יש הנחיה ויזואלית ברורה של הפניה, עם חץ שמצוייר על הנתיב, תמונה של השילוט בדרך, והנחיות קוליות ברורות. ב waze ההנחיה בפניות כל כך גרועה שאפשר לטעות ברחובות שלמים.
  בעיה נוספת שלא מוצגת המהירות המותרת בכביש, זה פיטשר בטיחותי (גם לארנק ולרשיון) שלא ברור למה לא מופיע בוויז.

  • mr google

   זאת תוכנה מעולה והיא לא צריכה להשתפר –
   העיקר זה שהיא מנווטת טוב ומגיעה ליעד
   ושיש לה את הניווט הקולי –
   כל השאר זה סתם מותרות חסרי שימוש

   • Fringe

    באמת? לא צריכה שום שיפור? רואים שלא ניסית תוכנה טובה. הדבר היחיד ש waze לא עושה טוב זה ניווט. הצגת פקקי תנועה ומצלמות – מעולה! ניווט – גרוע! יש עוד הרבה מה לשפר כדי ש waze תוכל להקרא תוכנת ניווט. למעשה כל תוכנה אחרת שניסיתי וניסיתי לא מעט, גם בארץ וגם בחו"ל היתה יותר טובה מ waze בכל מה שקשור לניווט, הנחיות קוליות ותצוגת מפה. ב waze ההנחיות הקוליות תמיד מקוטעות "..רות לפניך". אתה מגיע למחלף עם 3-4 הסתעפויות ואין לך מושג לאיזה כניסה להכנס כי התצוגה לא ברורה. קרה לי כמה פעמים שבאמצע ניווט, התוכנה התחילה להתבלבל ולהציג מסלולים שלא קשורים בכלל ליעד.

 • אורי

  דבר ראשון אני לא מבין לא אתם קוראים לגוגל ניווט Google navigation ודבר שני השינוי הזה הוא לא שינוי כך כך גדול אבל תודה בכל זאת על זה שאתם עוקבים אחרי זה !