אפליקציית הניווט הישראלית ווייז (Waze) התעדכנה לגרסה 3.8 ושוחררה להורדה בחנות ה-Google Play. החידושים בגרסה זו מתמקדים בעיקר ביכולת השיתוף החברתית שכבר יש לאפליקציה להציע ומרחיבים את יכולתה.

מעתה ניתן להוסיף בקלות יותר את החברים והמשפחה לשיתוף באפליקציה שכעת מסוגלת לחפש באנשי הקשר שבמכשיר הטלפון ולהציע את האנשים הרלוונטים שיהיו שותפים לנסיעה. באופן זה נוכל להוסיף חברים ולצפות בזמן אמת בעדכוני הדרך אחד של השני במידה והיעד נמצא סמוך, כך נקבל מידע האם הדרך פקוקה בהמשך או שיש אירוע ומומלץ לנסוע בדרכים חלופיות. האפליקציה תוכל גם לשלוח הודעות SMS לחברים וקרובים עם פרטי הנסיעה וכמה זמן הגעה משוערת ליעד כולל עדכוני דרך אם נתקענו בפקק. דבר זה מונע את הצורך לשלוח הודעות או להתקשר אחד לשני אם כולם נוסעים לאותו היעד כמו מסיבה או אירוע משפחתי.

אפשרות נוספת היא שליחת מיקום למספר חברים בו זמנית, כך לדוגמה אם מעוניינים לשתף מיקום מסוים ולחסוך את הוראות ההגעה, זו הדרך הקלה והפשוטה כנראה לכולם כדי להגיע למקום ולחסוך טלפונים והוראות ממושכות.

לאלו הדואגים לפרטיות נאמר כי החברים בווייז המשתמשים מסוגלים לראות אחד את השני רק אם הם נוסעים יחד לאותו היעד או במידה והם נוסעים סמוך אחד לשני. אפשרות נוספת שלא ממש חדשה היא שניתן לצפצף אחד לשני, אולם כעת הכפתור מודגש יותר ונוסף גם כפתור לחיוג מהיר לאותו איש הקשר.

את האפליקציה ניתן להוריד מחנות ה-Google Play

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • אבי אייפון

  אתה לא חייב להזין טלפון. ההרשאה היחידה שאתה צריך לאפשר זה שירותי מיקום. גם מיקרופון אם אתה רוצה לנווט דרך הקול במקום להקליד. כל שאר הדברים אתה לא חייב.

 • dgfdf

  ממש על הפנים החדירה הזאת ועוד שמחייב אותך להזין טלפון

 • אבי אייפון

  אני לא מודאג מהפרטיות שלי, אני פשוט לא משתמש בכל השירותים החברתיים שלה, לא מפעיל אותם ולא מגדיר אותם. בשבילי וויז זה בעיקר לנווט למקומות שאני לא יודע איך מגיעים אליהם. וגם קצת בשביל עומסי תנועה ומצלמות מהירות. לא מתעסק גם עם הניקוד וכל השטויות האלה
  ותדייקו בכתבה וויז עודכנה גם בחנות באפסטור לא רק בגוגל פליי.