המשא ומתן בין פייסבוק לאפליקציית הניווט הישראלית וויז (Waze) לא צלח, כך לפי הדיווחים ברשת, שהסכום העסקה היה סביב מיליארד דולרים. אבל בוויז לא זונחים את התוכניות שלהם לשילוב הרשת החברתית הגדולה בעולם, ומציגים היום אפשרות חדשה המשלבת את האירועים שלנו בפייסבוק ישירות על המפה.

הגרסה החדשה (3.7) תומכת מעתה ב-Facebook Event, ולאחר התחברו המשתמש לחשבון הפייסבוק בוויז, ניתן לצפות ולנווט ישירות לאירועים משותפים הנוצרים דרך הפייסבוק ובנוסף ניתן לראות בסרגל המוצג באפליקציה את החברים המגיעים לאירוע והאם הם כבר הגיעו למקום.

עוד ניתן גם לבצע צ’ק אין דרך שירות ה-Foursquare דרך התפריט הראשי וכן אפשרות להתריע (“לצפצף”) לחברים על גבי המפה, דמויות אישיות חדשות, התאמת ההתראות הקופצות ועוד.

להורדת וויז: iOS | Android

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • שמוליק

  חבל שבוויז מתעסקים בתוספות לא נחוצות במקום לסדר דברים מהותיים.
  כבר כמה גרסאות שאין שום התקדמות רק באגים חדשים בכל גרסה.
  בעיה הכי רצינית בוויז – התצוגה של המכשיר כשמגיעים לצמתים ומחלפים פשוט גרועה , בעיקר כאשר יש מספר כבישים סמוכים. התמונה מוצגת במבט על מרוחק וקשה לדעת לאיפה בדיוק פונים. קורה לי המון פעמים שאני מפספס פניה בגלל תצוגה לא מספיק ברורה.

  איגו שהיא תוכנה מיושנת מציגה את הצומת/מחלף בהגדלה + תצוגה של השילוט בדרך. מכוונת אותך הרבה לפני באיזה נתיב לבחור ומציגה תמונה תלת מימדית של הפניה עם חץ על הנתיב המתאים – פשוט אי אפשר להתבלבל.
  עוד כמה בעיות בוויז:
  * לא מוצגת המהירות המותרת בכביש – ככה שאם יש לך פתאום התראת מכמונת מהירות אתה לא יודע אם אתה אמור להוריד מהירות.
  * לא כל ההגדרות פועלות – ביטלתי התראות על סכנות בכביש (כל מיני נודניקים שמכניסים התראה בגלל שיש פחית קולה על הכביש) – אבל אני ממשיך לקבל התראות.
  * הרבה פעמים התוכנה מתברברת לחלוטין – מציגה מסלול ניווט שברור לי לחלוטין שהוא שגוי, אני נוסע במסלול הנכון ואחרי כמה דקות התוכנה מתאפסת ובוחרת מסלול תקין. קרה לי כמה פעמים שהתוכנה הציגה מיקום בפיגור של כמה מאות מטרים לאורך כל הניווט.

 • תקלה

  יש תקלה מאז העידכון האחרון, הרבה משתמשי וויז מקבלים קיק אוט,
  התוכנה מתרסקת שלוחצים על נווט.
  איך עושים רילוד לעדכון?

  • גוסטריידר

   תעבור לניווט של גוגל ולא יהיו לך סיבוכים ותקלות

 • Avi

  קודם כדאי לעשות דברים יותר שימושיים.
  ניווט רגלי.
  שמירת מקום עצירה אחרון.
  ניווט רגלי למקום השמור האחרון