בעוד שווירוסים יכולים לגרום לנזק במערכת ובקבצים האישיים, הסבירות כי יגרמו לנזק חומרתי כלשהו נמוכה. מכיוון שכך בדרך כלל מספיקה התקנה מחדש של התוכנה כדי לפתור את הבעיה.

לעומת זאת התקן חדש, שטרם נראה במחוזותינו, כבר מסוגל לגרום למחשב נזק פיזי של ממש וזאת בחיבור פשוט למחבר USB במחשב.

ההתקן המכונה USB Killer, נראה כמו התקן זיכרון הבזק סטנדרטי – כלומר מעין DiskOnKey- והוא פותח על ידי חוקרים מרוסיה. במקום למשוך מידע ממחשב המטרה הוא מתנהג כנשק יום הדין, ושולח זרם גבוה בעת חיבורו מה שגורם באופן מידי לכיבוי המחשב וחוסר אפשרות להפעיל אותו בשנית.

לפי הפרטים, הקבוצה האחראית להתקן השנוי במחלוקת היא Dark Purple אשר טוענת כי USB Killer מסוגל לפגוע בכל ציוד עם חיבור USB סטנדרטי. הפרטים הטכניים נשארו באפלה, אך הפעולה שההתקן מבצע היא למעשה פשוטה, זאת על ידי פריקה של מתח גבוה כמו מינוס 220 וולט לתוך חיבור ה-USB, מה שמעביר את הזרם בחזרה ישירות ללוח האם של המחשב.

בוידאו ההדגמה שנחשף לראשונה מאז שהוצג ההתקן מוקדם יותר השנה, ניתן לראות כיצד הכנסה של ה-USB Killer למחשב נייד תקין גורמת לו לנזק והוא אינו יכול לפעול יותר. הדרך היחידה לתקן את הנזק היא להחליף את לוח האם בחדש. שאר הרכיבים במחשב כמו הדיסק הקשיח אינם נפגעים.

בפעם הבאה שמישהו ירצה לחבר למחשב שלכם התקן USB תמים, כדאי לחשוב על כך לפני כן.

 • Ravid Maduni

  ככה מרדימים מחשב אצל טכנאי?

 • harelp

  מה המטרה בעצם?
  זה יותר מתאים לסרטים / למישהו שרוצה לפגוע פיזית במחשב אחר ( שזה משהו לא תקין )

  • חתול תעלול

   אני מניח שכל מיני גורמים בDeep-web ישמחו להשים על מכשיר כזה את ידם. מס' השימושים שאפשר למצוא בשביל מכשיר כזה עצום, כמובן- רובם מפוקפקים.

   • harelp

    זו הסיבה שאני רואה את " ההמצאה " הזו לא תקינה .