מזה מספר חודשים אנו שומעים על שמועות שונות לפיהן כל היצרניות הגדולות בוחנות הטמעה של חיישן טביעות האצבע מתחת למסך. סמסונג (Samsung) הייתה אמורה לעשות כן ב-Galaxy S8, מהלך שלא יצא לפועל, וגם אפל (Apple) לפי כי הדיווחים תציג זאת ב-iPhone 8. אבל לפני כל אלו, נראה כי מי שהצליחה להשיג אותן היא היצרנית הסינית וויוו (Vivo).

בוידאו קצרצר שעלה לרשת החברתית weibo, נראה מכשיר לא מזוהה בעיצוב מתכתי בעל מערך צילום כפול והאתר Gizchina שדיווח על הוידאו לראשונה, מציין כי עיצובו מזכיר את Vivo X9 Plus. בוידאו ניתן לראות כיצד פתיחת המכשיר מתבצעת במגע בודד במרכזו של המסך, שם מוצגת תמונה של טביעת אצבע, מה שאולי מעיד על כך שמיקום הזיהוי מדויק ואינו בכל מקום במסך.

הערכות הן שוויוו תהיה הראשונה להשיק בפועל מכשיר המשלב חיישן טביעות אצבע במסך ואפשר לשער כי הטכנולוגיה כבר קיימת ותגיע בקרוב ליצרניות סלולר נוספות. עם זאת, קשה לומר האם הסרטון אכן מקורי. בחודש הבא יתקיים קונגרס המובייל בשנחאי, שם לפי הערכות היא תציג את המכשיר החדש.

יצרנית חיישנים ביומטרים CrucialTec כבר טענה בתחילת השנה שברשותה טכנולוגיה להטמעת החיישן מתחת לזכוכית, המסוגלת לסרוק טביעת אצבע גם מתחת לזכוכית בעובי של 1 מ"מ. דבר זה חוסך ליצרניות את המקום והצורך בחיישן נפרד הממוקם לרוב בצורה לא ידידותית ואינה נוחה למשתמש.

קרא עוד:  אפל: צופים בעיות אספקה רציניות בעקבות מגפת הקורונה