לפני כשנה הודיע אחד המייסדים של דפדפן האינטרנט אופרה (Opera), ג'ון טזכנר (Jon Tetzchner) כי הוא מתכוון להשיק דפדפן חדש שבניגוד לכרום או לפיירפוקס, יכיל את כל התוספות שמשתמש אינטרנט "כבד" צריך מבלי צורך לטעון תוספים נוספים המכבידים על הביצועים והזיכרון. היום, לאחר תקופה ארוכה של גרסת הדגמה ומיליוני הורדות, יוצאת סוף סוף הגרסה הרשמית – 1.0 Vivaldi.

בין שלל הפיצ'רים החדשים שמציע הדפדפן אפשר למנות את היכולת לסדר טאבים לפי קבוצות, יכולת להציג דפים רבים בו זמנית בעמוד אחד לצורך קריאה בו זמנית, כלי מובנה לכתיבת הערות, מחוות מקלדת ועכבר מרובות, גישה מהירה יותר למועדפים ושמירה של כל הדפים הפתוחים לצורך המשך גלישה מאוחרת יותר. בנוסף מסוגל להתאים הדפדפן את מראהו הכללי בהתאם לדף שבו אתם גולשים, מאפשר להתאים את עיצובו באופן אישי, להפעיל פקודות חכמות ישירות משורת הכתובות, לכתוב הערות אישיות ועוד.

בנוסף תומך הדפדפן בכל תוספי כרום הקיימים והוא רץ על ליבה של Chromium, מה שאומר שכל מה שמתאים לכרום מתאים גם אליו כך שאפשר להרגיש בבית. יחד עם זאת, משתמשים מדווחים כי הגלילה בו לא בדיוק מותאמת עדיין למסכי מגע. באתר הרשמי אף מצוין כי הדפדפן תומך בחשבי חלונות, מק או לינוקס בלבד, וניתן להוריד אותו כאן, בחינם כמובן.