טביעת אצבע אאוט, קרנית ואישונים אין: הטלפון החדש של חברת ViewSonic הקטנה, שלפי השמועות היה אמור להיות מושק בסוף 2014, נדחה לראשית 2015 והוא ככל הנראה יביא עמו פיצ'ר חדש לשוק שאין כרגע לשום חברה אחרת – סריקת עיניים ביומטרית לצרכי זיהוי ואבטחה.

ה-ViewSonic V55 מכיל בפינה הימנית העליונה של המסך שלו עינית קטנה ונסתרת, שמוגנת על ידי רכיב הזזה קטן, ותפקידה לזהות את האישון שלכם כדי לפתוח את הטלפון לשימוש. בדומה לסורק טביעות אצבע, גם את סורק האישונים ניתן לכייל לשימוש ראשוני לפי עיניהם של המשתמשים בו. אלא שחוץ מפתיחה של המכשיר, הסורק מסוגל להעניק אפשרויות אבטחה מעניינות נוספות, כמו למשל אפשרות לנעול קבצים ותמונות מסוימות במידה ואתם נותנים למישהו אחר להשתמש בסמארטפון שלכם לרגע.

בנוסף לכך מכיל ה-ViewSonic V55 מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p, מעבד 64-ביט מרובע ליבות של Snapdragon 410 בתדיר של 1.4 ג'יגה-הרץ, זיכרון פנימי בנפח 2 ג'יגה-בייט ולאחסון בנפחי 16/32 ג'יגה בייט ומצלמת סוני של 13 מגה פיקסלים שניתן להרכיב עליה עדשות חיצוניות. טרם ידוע מה יהיה מחירו של המכשיר, אבל עושה רושם שלמרות המפרט הטכני הסטנדרטי, יהיה מדובר במכשיר דגל שעשוי להיות הראשון מסוגו.

אז בעוד ששנת 2014 שזה עתה הסתיימה לא הביאה עמה פיתוחים חדשים בתחום הביומטרי לשוק הסמארטפונים והטאבלטים, שנת 2015 שזה עתה התחילה עשויה להשלים פערים.

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.