המידע הרב שאנו שומעים על ה-Google Glass, פרויקט המשקפיים החכמות של גוגל לא הצליח לבטא את היכולות הרבות הטמונות בטכנולוגיה. עד כה נחשפנו בעיקר לאפשרות צילום הוידאו מעין המשתמש, משהו חביב אך בטח לא מהפכני. סרטוני הקונספט הראו דברים לא פחות ממדהימים, אבל בפועל עדיין גוגל לא הגיע לשם.

דן מקלוגהלין, אחד ממאמצי המשקפיים המוקדמים אשר צילם Unboxing לפני כשבועיים, חוזר עם וידאו נוסף המציג מעט מהיכולות האמיתיות של המשקפיים. דן חיבר את ה-Glass למכשיר הטלפון שלו ובאמצעות יישום סטרימינג מציג לנו את הממשק הפנימי וצעד אחר צעד כיצד להפעילם. כך ניתן לראות כיצד הפקודות הקוליות שולטות בניווט בין התפריטים, שימוש במחוות מגע והשילוב של אפליקציית הסלולר. צילום, שיתוף, כיבוי והדלקה, צפייה בהודעות הם רק חלק מהיכולות שניתן לבצע עם המשקפיים ללא שימוש במגע. אמנם הוידאו לא יכול להציג כיצד הממשק מולבש על ה”עולם האימיתי”, אבל הוא נותן מושג מה אנחנו צפויים לראות.

כרגע הפונקציות מאוד בסיסיות והמשקפיים לא דומות למה שראינו עד כה בפרסומות ועוד בטח רחוקות מלהחליף את הסמארטפון שלנו, אם כי צריך לזכור כי עדיין זו רק ההתחלה והפוטנציאל הטמון בהם הוא בהחלט גבוה.

הסרטון השני הוא של גוגל, שבדומה לזה של דן, הוא הופך את השימוש בהם ליותר "סקסי" מאשר זה נראה לפחות בפועל. הסרטון מציג את הפונקציות השונות ואופן השימוש במשקפיים, כמו משטח המגע הממוקם בדופן המאפשר לעבור בין התפריטים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.