המידע הרב שאנו שומעים על ה-Google Glass, פרויקט המשקפיים החכמות של גוגל לא הצליח לבטא את היכולות הרבות הטמונות בטכנולוגיה. עד כה נחשפנו בעיקר לאפשרות צילום הוידאו מעין המשתמש, משהו חביב אך בטח לא מהפכני. סרטוני הקונספט הראו דברים לא פחות ממדהימים, אבל בפועל עדיין גוגל לא הגיע לשם.

דן מקלוגהלין, אחד ממאמצי המשקפיים המוקדמים אשר צילם Unboxing לפני כשבועיים, חוזר עם וידאו נוסף המציג מעט מהיכולות האמיתיות של המשקפיים. דן חיבר את ה-Glass למכשיר הטלפון שלו ובאמצעות יישום סטרימינג מציג לנו את הממשק הפנימי וצעד אחר צעד כיצד להפעילם. כך ניתן לראות כיצד הפקודות הקוליות שולטות בניווט בין התפריטים, שימוש במחוות מגע והשילוב של אפליקציית הסלולר. צילום, שיתוף, כיבוי והדלקה, צפייה בהודעות הם רק חלק מהיכולות שניתן לבצע עם המשקפיים ללא שימוש במגע. אמנם הוידאו לא יכול להציג כיצד הממשק מולבש על ה”עולם האימיתי”, אבל הוא נותן מושג מה אנחנו צפויים לראות.

כרגע הפונקציות מאוד בסיסיות והמשקפיים לא דומות למה שראינו עד כה בפרסומות ועוד בטח רחוקות מלהחליף את הסמארטפון שלנו, אם כי צריך לזכור כי עדיין זו רק ההתחלה והפוטנציאל הטמון בהם הוא בהחלט גבוה.

הסרטון השני הוא של גוגל, שבדומה לזה של דן, הוא הופך את השימוש בהם ליותר "סקסי" מאשר זה נראה לפחות בפועל. הסרטון מציג את הפונקציות השונות ואופן השימוש במשקפיים, כמו משטח המגע הממוקם בדופן המאפשר לעבור בין התפריטים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • ג׳ף

  זה הולך להיות מדהים, אני לא יכול לחכות!

  ותמיד יהיו סקפטים, בגלל זה הם קירחים.
  יום טוב.

 • נדב

  לתלמיד לראיית חשבון,

  1) אני מבין שאתה ואביעזר, או אביעזר אחר, חברים, איזה יופי.. רק שלא לי או לאף אחד אחר .. כנראה, איכפת

  2) אז יש שגיות כתיב, אז מה? על דסלקציה שמעת? יש לך את זה ביותר 70s?

  וליוסי,
  עזוב אם נראה לך או לי שזה יצליח או לא, כמה כסף יש לגוגל? איזה סוג של רמה של אנשים אפשר להעסיק כשיש כזה כסף? האנשים האילו חשבו לנכון שיש לזה קהל? הם כנראה יודעים יותר טוב ממך או ממני… שלא לדבר על זה שהם בדך ביצעו חקר כזה או אחר לגבי כמה זה רווחי… אל תשפוט כזה מהר

  למה כולם סקפטים?

 • מוטי

  ,מה שנחמד בו זה אך ורק הצילום וידאו זה הכל כל השאר אך ורק הסמארטפון

 • יוסי

  זה יכול להתאים לאנשים מסויימים. אבל הצלחה ענקית לא. אני לא חושב שזה יתפוס כמו מחשבים, זה לא ממציא מחדש משהו, מקסימום הופך חלק קטן ממה שסמארטפון עושה ליותר נוח, ואת אותו היחס הייתי נותן לשעון חכם…

 • נדב

  אביעזר,
  הינה למה:
  http://www.popsci.com/scitech/article/2009-09/bmw-developing-augmented-reality-help-mechanics

  וזו רק דוגמה אחת.

  אל תהיה זקן (מי צריך יותר מ64K של זכרון? מי צריך מחשב בכל בית? …) תמיד צריך יותר, ולכל דבר יש שימוש.

  • לומד ראיית חשבון

   נדב,
   1 – בעקרון אתה צודק.
   2 – אבל עלייך ללמוד לאיית מילים בסיסיות בעברית הנלמדות בכיתה א': "הנה" ולא "הינה".
   3 – "אביעזר" כבר לא פעיל באתר הזה למעלה משלושה חודשים. כאשר הוא היה פעיל תמיד הופיעה תמונה של חתול שמן ליד שם המשתמש שלו.

 • אביעזר

  זה נראה הגיוני לשים מכשיר עם קרינת wifi קרוב למוח? בשביל מה? מכשיר מיותר ביותר.

  • לומד ראיית חשבון

   ממש לא הגיוני ש"אביעזר" יפרסם כאן תגובה מבלי שתמונת החתול השמן תתנוסס לי שם המשתמש לו. הוא נעלם לפני למעלה משלושה חודשים ואני בטוח שמדובר כאן בזיוף.