אנחנו משתמשים בגוגל ארת’ (Google Earth) כדי לסייר בעולם, מפות גוגל (Google Maps) כדי לנווט ו-Street View כדי לצפות בפרטים הקטנים ביותר שברחוב, אולם מדובר בתמונות שהזמן קפא מלכת והם מתעדכנות אחת לתקופה, אך מה דעתכם אם היה מדובר בתמונות בשידור חי בזמן אמת? קמפיין חדש של חברת SkyBox הולך להפוך את הפנטזיה למציאות.

לא מדובר אמנם במפות רגילות, אם כי בשירות לוויינים אזרחי המסוגל לצלם וידאו בזמן אמת מהחלל. החברה שבבעלותה הלוויין SkySat-1 הממוקם 600 ק"מ על כדור הארץ הוא הלוויין האזרחי הראשון שעלה לאוויר בשנה שעברה, ומסוגל לספק תמונות באיכות גבוהה במיוחד של כדור הארץ וכן וידאו ישיר.

בהדגמה ראשונה שסיפקה SkyBox, היא מציגה וידאו קצרצר בו נראה מטוסים ממריאים ונוחתים בנמל התעופה של בייג'ין ב-30 לדצמבר האחרון. הצילום כה איכותי שאף ניתן להבחין במכוניות הנעות על הכביש.

החברה כרגע עוסקת בפילוט ראשוני והיא מסוגלת לצלם יעדים לפי הזמנה ובמגבלות חוקי הצנזורה החלים עליה. היא מתכננת להשיק את הלוויינים SkySat-2 ו-SkySat03 באמצע 2014 ובתחילת 2015 אשר יציעו שירותים נוספים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • זה דורש מסלול גיאוסינכרוני כדי לכסות איזורים קבועים. מה שזה אומר זה שיש כמות דלק קבועה והיא תיגמר – הם יצטרכו להרים לווינים חדשים כל שנה-שנתיים או למצוא דרך לתדלק את הקיימים.

 • פיזיקאי משועמם

  פשוט מדהים.. השימושים של זה אינסופיים

 • אנונימי

  זה יעלה מלא מלא כסף כדי לשדר רק את כל ישראל בשידור חי אז אני חושב שיש עוד לפחות 20 שנה עד שיהיה דבר כזה על אזורים נרחבים ברחבי העולם

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  וגם, והן מתעדכנות ולא הם

  • אנונימי

   ם נמצאת ליד ן אולי הם התכוונו לכתוב הן?