משטרת מדינת ויקטוריה, אחת המדינות המרכיבות את אוסטרליה, שחובקת בחיקה חלק גדול מהמדבר האוסטרלי, ממליצה שלא להשתמש במפות שמגיעות עם מערכת ההפעלה  iOS 6 של אפל (Apple) מכיוון במקרים מסוימים הן מטעות ואף יכולות, עקב כך, לגרום לסכנת חיים.

בבלוג הרשמי שלה מסבירה משטרת ויקטוריה מדוע היא הגיעה להמלצה הזו. מסתבר כי עיירה בשם מילדורה (Mildura) מופיע לפי המפות של אפל בלב שמורת הטבע הלאומית מוראיי-סנסט (Murray-Sunset) למרות שבפועל העיירה בת 30,00 התושבים נמצאת במרחק של 70 ק"מ משם.

הדבר הוביל לכך שלאחרונה קיבלה המשטרה המקומית לא מעט קריאות של אנשים שהלכו לאיבוד בשמורה המדברית בה אין מקורות מים ומזון, והטמפרטורות בה יכולות להגיע עד 46 מעלות. מדובר במטיילים שחשבו שיש להם מקום לעצור במרכז השמורה, ולכן טעו בדרכם בחיפוש אחר העיירה שבעצם בכלל לא נמצאת שם. המשטרה אף סיפרה שהיא חילצה קבוצת אופנוענים לאחר שאיבדו את דרכם למשך 24 שעות.

משטרת ויקטוריה פנתה לאפל כדי לטפל בעניין, ובינתיים ממליצה למבקרים בשטחה להשתמש במקורות אחרים כדי למצוא את דרכם באזור.

אם תרצו מדובר בעוד מהלומה קטנה בארון התלונות שסופג יישום המפות של אפל מאז שעודכן עבור iOS 6/

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.