תוכנת המסרים המידיים וייבר (Viber) אמנם החלה כאפליקציה המיועדת לטלפונים חכמים, אך פיתחה במהרה גם גרסאות עבור מחשבים אישיים. עם מאות מליוני משתמשים מכל רחבי העולם, משדרגת החברה את גרסת התוכנה עבור משתמשי המחשב. במרכז החידושים עומדות המדבקות (סטיקרים) המוכרות לנו מיישומי צ'אט אחרים, כדוגמת זה של הרשת החברתית פייסבוק (Facebook). בנוסף, שופרו גם הביצועים הטכניים של השירותים השונים שמספקת התוכנה.

הסטיקרים של וייבר לא חדשים לחלוטין, אך עד היום הם היו מעטים ולא היה כל כך קל לצרף כאלה במהלך שיחה. וייבר הצטרפה למגמה ההולכת וגדלה בשוק התוכנות למסרים מידיים, והחליטה להוסיף לצד חלון השיחה תפריט צבעוני ומושך את העין הכולל שלל מדבקות, חלקן אף מונפשות. אלו מכם שירצו להפתיע את חבריהם, יוכלו אף לרכוש מדבקות נוספות ולחפש אחרות בחלונות שונים של האפליקציה.

וייבר מספקת למשתמשיה את היכולת לבצע שיחות קוליות באיכות HD, שיחות וידאו ומשלוח הודעות טקסט, תמונות וסטיקרים. הגרסה הממוחשבת פועלת בסנכרון מלא עם המכשירים הניידים וניתן אף להעביר שיחה בין התקנים עוד כשהיא מתקיימת. בעדכון החדש שופרו ביצועים של כמה מן התכונות הללו ואף שופר מערך התמיכה של החברה עם אתר תמיכה חדש בפורטוגזית ובספרדית. כיום היא חוגגת 100 מיליון משתמשים פעילים, זאת מתוך 360 מיליון משתמשים רשומים, כאשר לפי הערכות 200 מיליון מהם זמינים דרך האפליקציה.

וייבר מדיה, החברה העומדת מאחורי שירות וייבר, נוסדה בקפריסין על ידי יזם ישראלי-אמריקני. בחודש פברואר השנה, נמכרה החברה תמורת 900 מיליון דולר לחברת Rakuten היפנית ונראה כי בימים אלה עושה החברה מאמצים להיות מתחרה שווה בין מספר ענקיות בתחום, ביניהן: סקייפ (Skype), שירות ההודעות המיידיות של פייסבוק ו-Google Hangouts.

להורדת הגרסה השולחנית מאתר וייבר לחצו כאן

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.