פלטפורמת המסרים ושיחות הווידאו Viber היא אחת מהאפליקציות המובילות כיום בעולם בתחום השיחות והמסרים המידיים עם יותר מ711 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

השבוע, הכריזה Viber  על עדכון גרסה חדשה (6.0הכוללת הצפנת שיחות מלאה לכלל המשתמשים בפלטפורמות הסלולר, הטבאלטים והדסקטופ.

הגרסה כוללת אבטחה משופרת בשיחות קוליות, שיחות וידאו, הודעות טקסט, וידאו או תמונה, גם בהודעות קבוצתיות וגם בתקשורת של אחד-על-אחד.

עוד כוללת הגרסה –  "צ'טים נסתרים" המאפשרים למשתמשים להסתיר צ'טים ספציפיים מהמסך הראשי כך שאיש מלבד שהמשתמש עצמו לא יכול לדעת שהם קיימים. לצ'טים הנסתרים ניתן לגשת רק באמצעות סיסמא בת ארבע ספרות, הנותנת שכבה נוספת של פרטיות לתקשורת של המשתמשים.

"אנחנו לוקחים מאוד ברצינות את נושא האבטחה ופרטיות המשתמשים שלנו, חשוב לנו שהם ירגישו בטוחים ומוגנים עם השימוש  Viber" אמר מיכאל שמילוב, סמנכ"ל התפעול של Viber.

"לכן, השקענו המון זמן ומחשבה בעבודה על הגרסה האחרונה. אנחנו נמשיך לראות בנושא הפרטיות והאבטחה עדיפות עליונה גם בהמשך התפתחות התקשורת הדיגיטלית".

הצפנה מלאה

במהלך השבועות הקרובים המשתמשים יתחילו להיות מוגנים באופן אוטומטי על ידי הצפנה מלאה, מרגע שישדרגו לגרסה 6.0 ומעלה. משתמשי Viber  באייפד, טאבלט ודסקטופ יידרשו לסנכרן את חשבונם מחדש דרך הסמארטפון שלהם באמצעות קוד QR.

בנוסף, המשתמשים יוכלו להנות משכבה נוספת של אבטחה באמצעות אימות החשבון. המשתמשים יראו מנעול בצבעים בצד הימני של המסך המציין את רמת האבטחה:

מנעול אפור: במהלך קיום שיחה או התכתבות בהצפנה מלאה, יראה המשתמש אייקון של מנעול אפור. בלחיצה על אייקון המנעול האפור יופיע הסבר קצר המודיע למשתמש כי השיחה וההודעות הינם מוצפנים.

מנעול ירוק: בפני המשתמש עומדת גם האפשרות של אימות אנשי הקשר שלו באופן ידני על ידי סימון שלהם כ"מהימנים".     משמעות הדבר היא כי מעתה החשבון של איש הקשר הנבחר יהיה במעקב אחר שינויים בזהות המשתמש.  בלחיצה על אייקון המנעול הירוק יופיע הסבר קצר המודיע למשתמש כי השיחה וההודעות הינם מוצפנים ושאיש הקשר מאומת.

מנעול אדום: אם יש בעיה עם אימות משתמש שסומן כמהימן בעבר, המנעול יהפוך לאדום. יתכן שמשמעות הדבר היא שאותו משתמש החליף את המכשיר העיקרי בו הוא משתמש בViber; עם זאת, זה גם יכול להצביע על השתלטות של גורם זר על המכשיר. כדי לפתור זאת  – יש לסמן את המשתמש מחדש כ"מהימן". בלחיצה עם אייקון המנעול האדום יופיע הסבר קצר המציין כי Viber לא יכולה לאמת את המספר הזה.

צ'טים נסתרים

מעכשיו, יוכלו המשתמשים להסתיר שיחות והודעות "אחד על אחד" , שיחות והודעות קבוצתיות או קבוצה ספציפית ממסך 'השיחות', כך שאיש לא יוכל לדעת ששיחות אלו קיימות. הגישה אליהן מתאפשרת רק באמצעות סיסמא בת ארבע ספרות שאותה קובע המשתמש. המשתמשים יוכלו להסתיר את השיחה על ידי הקשה על "מידע" בתפריט השיחה, לאחר מכן יתבקשו להזין סיסמא בת ארבע ספרות. למשתמשי iOS, קיימת אופציה לספק טביעת אצבע במקום הסיסמא. המשתמשים יקבלו הודעה על קבלת הודעה בשיחה מוסתרת מבלי שטקסט ההודעה, או שם השולח יופיע על המסך.

ההסתרה היא חד–כיוונית,  כלומר אם משתמש אחד מסתיר את השיחה, דבר לא ישתנה אצל המשתמש השני בשיחה.

עדכון זה, יחד עם האפשרות למחיקת הודעות גם לאחר שנשלחו, שהוצגה בעדכון הקודם, משקף התמקדות הולכת וגוברת של Viber באפשרות של המשתמשים לשלוט ברמת הפרטיות של התקשורת האישית שלהם.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.