מחשב במקלדת K8

מגמת המזעור של המחשבים ממשיכה לכדי מכשירים קטנים וניידים יותר. מוצר שכזה הוא K8 של חברת ונסמייל (Vensmile) – מחשב שלם בתוך מקלדת.

K8 נראה כמו מקלדת לכל דבר. למעשה, קשה להבחין כי יש בתוכו כלל מחשב או חומרה כלשהי מלבד מקשים ומשטח מגע גדול. אבל זה גם הסוד שלו ומתחת למשטח משולב כל המחשב בתוכו. במשקל 277 גרם, המחשב משולב עם מקלדת מלאה מסיליקון גמיש, אשר מצוידת ב-84 מקשים. גמישות המקלדת מאפשרת לה להתקפל על גבי המחשב לצורת ארנק, כך שאפשר ממש לקחת את המחשב איתנו, להתחבר למסך ולצאת לדרך.

המחשב מבוסס על שבב Atom X5 Z8300 מרובע הליבות של אינטל (Intel), הרץ בתדר 1.44 ג'יגה-הרץ. בנוסף, הוא מצויד בזיכרון עבודה (RAM) בנפח 4 ג'יגה-בייט וזאת לצד זיכרון אחסון מובנה בנפח 32 ג'יגה-בייט או 64 ג'יגה-בייט עם חריץ להרחבה ל-32 ג'יגה-בייט נוספים.

את ה-K8 ניתן לחבר למסך חיצוני בעזרת חיבור HDMI ברזולוציית מקסימלית של 4K ובעזרת חיבור VGA עד לרזולוציית Full HD.חיבורים אלה מתלווים לשתי יציאות USB, האחת בתקן 2.0 והשנייה 3.0. בנוסף, הוא כולל בתוכו מיקרופון מובנה עם חיבור סטנדרטי לאוזניות.

המחשב מחשב מריץ את מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10 Home) עם תמיכה במחוות מגע על גבי המשטח המובנה, אבל זה לא ימנע להריץ עליו לינוקס אם תרצו. מלבד אלה, הוא תומך בבלוטות' 4.0 (Bluetooth 4.0) והוא כולל אנטנה נשלפת לצורך חיבור לרשת אלחוטית (WiFi).

מחשב ה-K8 זמין לרכישה מוקדמת ומחירו עומד על 199.99 דולר (כ-760 שקל) עם יעד משלוח להמשך החודש.

שתף:
-פרסומת-
כותב על טכנולוגיה, iOS ואנדרואיד בפרט, כבר מספר שנים וצורך תוכן מסוג זה על בסיס יומיומי. באופן כללי מעדיף את ממשק האנדרואיד, ועם זאת מוקיר כבוד רב גם לאפל עוד מימיה תחת ניהולו של סטיב ג'ובס.
 • ‫תומר נימצן‬‎

  מרשים.

  • CoolR2

   אכן.. מכשיר ממש מגניב.. רק שלא נוח שהמסך שטוח.. לפחות שהיו מוסיפים לו קליפיסים מאחורה שיאפשרו להעמיד אותו על משטחים שונים..

   • Oren.sh

    אתה מתכוון למשטח מגע? אין מסך במכשיר הזה, מדובר על משטח מגע כמו במחשבים ניידים שנועד לשליטה על התוכן בעזרת מחוות.
    בכל מקרה- יכול להיות שבאמת היה עדיף אם היו מאפשרים הפרדה אבל זה כבר לדעת המשתמש.

    • CoolR2

     אה חחחחח הייתי בטוח שהחלק השטוח והענקי הזה הוא המסך..

     חשבתי שזה סוג שלם מחשב שלם עם מסך בדומה למחשבי ה-AIO.. משהו כמו D: AIO IOT