אחד הדברים שעיצבנו משתמשי אנדרואיד רבים היא השימוש של גוגל (Google) במכשירי ה-Pixel (פיקסל) כדי ליצור הפרדה, לכאורה, בין הפצות מערכת ההפעלה שמיועדות למכשירי החברה לבין שאר המכשירים שמשתמשים באנדרואיד. עם ההפרדה הזו היא ייעדה כמה וכמה תכונות שיהיו שמישות רק במכשירי Pixel ואחת מהן היא שימוש במחוות על חיישן טביעות האצבע כדי לבצע פעולות מסוימות, לבחירת המשתמש. Fingerprint Gestures היא אפליקציה שאמורה לשנות זאת.

Fingerprint Gestures, של המפתחת SuperThomasLab, אמורה לסגור את הפער על ידי כך שהיא מאפשרת למכשירי אנדרואיד בגרסת מרשמלו ומעלה, עם חיישן טביעת אצבע שתומך ב-API לקריאת טביעות אצבע של גוגל, להגדיר מה יקרה אם מבצעים לחיצה, לחיצה כפולה או מעבר מהיר של האצבע על חיישן טביעת האצבע בזמן שהמכשיר פעיל.

כפי שניתן לראות בתמונות לעיל ניתן לבחור מחוות שונות כמו חזרה, מעבר לעמוד הבית, פתיחת רשימת האפליקציות האחרונות שפעלו במכשיר ועוד, באותה מידה כמו שניתן לגרום לכיבוי המכשיר או לגרום לו להריץ אפליקציה מסוימת. ניתן לבחור את מידת ההשהיה הנדרשת לביצוע לחיצה כפולה, ועבור חלק מהפעולות, בחלק מהמכשירים, יש צורך לבצע רוט – או שפשוט לוותר עליהן.

כאמור האפליקציה תומכת ברוב המכשירים המצוידים בחיישן טביעות אצבע ומריצים את אנדרואיד מרשמלו, אבל לא בכולם. אפשר לדעת זאת בזמן שמנסים לבצע את ההתקנה. כמו כן, נתקלנו בבעיות מסוימות במכשירים בהם חיישן טביעות האצבע מוטמע בכפתור הבית.

ובכל זאת, אם אתם רוצים לנסות, ולהוסיף עוד מחוות למכשיר שלכם, כאן הכתובת להורדה.