עוד קרב מתוקשר הגיע לסיומו: בתום סבב משפטי נוסף שנערך בכותלי בית המשפט בקליפורניה, פסק חבר המושבעים כי על סמסונג לשלם לאפל פיצויים בגובה של כ-120 מיליוני דולרים בגין הפרת פטנטים מצידה של החברה הקוראנית.

בתום הסבב הנוסף שהסתיים בהפסד של ענקית הטכנולוגיה מקוריאה, נקבע כי סמסונג הפרה שני פטנטים מתוך החמישה אותם דרשה אפל בכתב התביעה המקורי שהוגש לבית המשפט בחודש מרץ השנה. שני הפטנטים אותם הפרה חברת סמסונג קשורים לאופן פתיחת המכשיר הכה מזוהה עם מכשיר האייפון (Slide To unlock) וכן פטנט נוסף הקשור בהפיכת טקסט ותיקון שגיאות אוטומטי. בנוסף, מואשמת חברת סמסונג כי המשיכה להשתמש בפטנט ה"החלק לפתיחה" גם במכשיריה החדשים יותר, על אף פסק הדין הקודם בו נקבע כי תשלם לאפל סכום של כמיליארד דולר בשנת 2012. בגין אשמה זו, יערך סיבוב משפטי נוסף בו חבר המושבעים יאלץ להחליט האם יוכפל גובה הפיצויים. יחד עם זאת, חשוב לציין כי קביעת בית המשפט הנוכחית מתייחסת אך ורק למכשיר הגלקסי S3 של סמסונג.

בנוסף לפיצוי הכספי שהוטל על סמסונג, פסק חבר המושבעים כי גם אפל תשלם לסמסונג בגין הפרת פטנטים מצידה של החברה מעמק הסיליקון: בכתב התביעה הנגדי שהגישה סמסונג לבית המשפט על סך כששה מיליון דולרים בגין הפרת פטנטים הקשורים לאופן סידור תכני המדיה בגלריית המכשיר וכן פטנט הקשור לצילום בוידאו, פסק חבר המושבעים כי על אפל לפצות את סמסונג בסכום של כ- 160 אלף דולרים בלבד – סכום שנמוך משמעותית כאמור מהבקשה המקורית.

חברת סמסונג היא לא היחידה המואשמת בהפרת פטנטים מצידה של אפל. בעבר, נוקיה (Nokia) הפינית תבעה את חברת אפל, אולם זו הגישה נגדה תביעה נגדית, שהסתיימה בסופו של דבר בהסכמתה של אפל לשלם פיצויים לנוקיה בתום מאבק משפטי ממושך של כשנה וחצי. מקרה דומה לכך קרה בעבר עם חברת HTC הטאיוונית, אולם אז הגיעו שתי החברות להסכם ארוך טווח של כעשר שנים, בהן ימנעו מלתבוע אחת את השנייה.

על פניו נראה כי למרות פסק הדין, הקרב המתוקשר בין שתי ענקיות הטכנולוגיה עתיד להימשך עוד זמן רב: אפל מצידה אינה תוותר לסמסונג מפאת כבודה, ואילו סמסונג בוודאי לא תוותר בקלות. כך או כך, נראה כי הקרב המשפטי עתיד להימשך עוד זמן רב