עוד קרב מתוקשר הגיע לסיומו: בתום סבב משפטי נוסף שנערך בכותלי בית המשפט בקליפורניה, פסק חבר המושבעים כי על סמסונג לשלם לאפל פיצויים בגובה של כ-120 מיליוני דולרים בגין הפרת פטנטים מצידה של החברה הקוראנית.

בתום הסבב הנוסף שהסתיים בהפסד של ענקית הטכנולוגיה מקוריאה, נקבע כי סמסונג הפרה שני פטנטים מתוך החמישה אותם דרשה אפל בכתב התביעה המקורי שהוגש לבית המשפט בחודש מרץ השנה. שני הפטנטים אותם הפרה חברת סמסונג קשורים לאופן פתיחת המכשיר הכה מזוהה עם מכשיר האייפון (Slide To unlock) וכן פטנט נוסף הקשור בהפיכת טקסט ותיקון שגיאות אוטומטי. בנוסף, מואשמת חברת סמסונג כי המשיכה להשתמש בפטנט ה"החלק לפתיחה" גם במכשיריה החדשים יותר, על אף פסק הדין הקודם בו נקבע כי תשלם לאפל סכום של כמיליארד דולר בשנת 2012. בגין אשמה זו, יערך סיבוב משפטי נוסף בו חבר המושבעים יאלץ להחליט האם יוכפל גובה הפיצויים. יחד עם זאת, חשוב לציין כי קביעת בית המשפט הנוכחית מתייחסת אך ורק למכשיר הגלקסי S3 של סמסונג.

בנוסף לפיצוי הכספי שהוטל על סמסונג, פסק חבר המושבעים כי גם אפל תשלם לסמסונג בגין הפרת פטנטים מצידה של החברה מעמק הסיליקון: בכתב התביעה הנגדי שהגישה סמסונג לבית המשפט על סך כששה מיליון דולרים בגין הפרת פטנטים הקשורים לאופן סידור תכני המדיה בגלריית המכשיר וכן פטנט הקשור לצילום בוידאו, פסק חבר המושבעים כי על אפל לפצות את סמסונג בסכום של כ- 160 אלף דולרים בלבד – סכום שנמוך משמעותית כאמור מהבקשה המקורית.

חברת סמסונג היא לא היחידה המואשמת בהפרת פטנטים מצידה של אפל. בעבר, נוקיה (Nokia) הפינית תבעה את חברת אפל, אולם זו הגישה נגדה תביעה נגדית, שהסתיימה בסופו של דבר בהסכמתה של אפל לשלם פיצויים לנוקיה בתום מאבק משפטי ממושך של כשנה וחצי. מקרה דומה לכך קרה בעבר עם חברת HTC הטאיוונית, אולם אז הגיעו שתי החברות להסכם ארוך טווח של כעשר שנים, בהן ימנעו מלתבוע אחת את השנייה.

על פניו נראה כי למרות פסק הדין, הקרב המתוקשר בין שתי ענקיות הטכנולוגיה עתיד להימשך עוד זמן רב: אפל מצידה אינה תוותר לסמסונג מפאת כבודה, ואילו סמסונג בוודאי לא תוותר בקלות. כך או כך, נראה כי הקרב המשפטי עתיד להימשך עוד זמן רב

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אנדרואיד

  לא ברור מה ההגדרה של פטנט בעולם הסלולרי
  slide to unlock זה פטנט ? משהוא רשם פעם פטנט הנדסי, זה משהוא מפורט ומוגדר מאוד.
  הייתי מבין אם היה פטנט על נעילת מסך (בטח היה שיך לנוקיה ז"ל) אבל על ה slide זה פשוט אבסורד
  (ומה הסיכוי שאם סמסונג היתה בחרת ב swish to unlock אפל היתה מוכרת יותר טלפונים (ב 120 מליון דולר)
  סיכוי אפסי ולא סביר בעליל

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   האמת זה הגיוני שאם כל פעם שמישהו היה רוצה לפתוח בסמסונג את הפלאפון הוא היה צריך לשרוק אז חברות אחרות היו מרוויחות יותר (לפחות 120 מיליון)

 • לינוי לוי

  לא נשמע הגיוני שגובה הסכום שאפל צריכה לשלם כל כך נמוך יחסית לפטנטים שהיא לקחה מסמסונג…

 • אברי

  בצדק האמריקני הפרות פטנט שסמסונג עוברת שווים 120 מיליון שקלים, ואילו הפרות פטנטים של אפל רק 160 אלף דולר. אפל היא חברה צבועה ומתחסדת, היא כמו כולם גונבת פטנטים אבל מתחבאת מאחורי הסינר של מושבעים אמריקניים שתמיד יצדדו בה למול חברה דרום קוריאנית.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   זה כי הפטנטים שונים כמובן. גניבת רכב מבנאדם זה לא כמו גניבת עגבניה מהמטבח

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הזילזול הזה של סמסונג במאות אלפי שעות פיתוח של אפל שהם גנבו בשניה עולה לה ביוקר רק בגלל שהיא חסרת מעוף ולא יודעת לעשות שום דבר בעצמה

 • אבי בר

  ובסופו של דבר אפל מרויח גם וגם. סמסונג מייצרים את המכשירים ואפל מרויח מי זה חחח. עוד מאט סמסונג טפשות רגל במצב הזה. שיתנו בראש לאפל הגיעה הזמן…

 • דני

  חברה שאבא שלה אמר "חכם מעתיק גאון גונב" ויישם את זה לכל הדרך בכל המוצרים שלו אני לא אדבר על מסך המגע של מייקרוסופט או IOS שחצי מקוד הראשוני שלו זה שילוב של כמה מערכות.
  אלא זה ממש בכל דבר שבא לידי ביטוי החברה הזאת גונבת ללא הבחנה

  אבל בגלל שהיא בבית משפט אמריקאי היא מעזה לדרוש ולקבל סכום אבסורדיים על כל מיני "פטנטים"\
  בושה, צריך פשוט להצביע ברגלים ולהפסיק לקנות מוצרי אפל

  • Nachum37

   אתה מבלבל במוח, ומבין במסכי מגע או בקוד של מערכות הפעלה כפי שחמור מבין במרק ירקות.

   בלי קשר למה שג'ובס אמר או לא, הוא היה הראשון שאימץ את טכנולוגית מסך המגע הקיבולי, והיה הראשון לפרוץ לשוק עם טלפון מבוסס על מסך זה בלבד ללא מקלדת חומרה. גם iOS‏ היא פיתוח בלעדי לאייפון. קצת לקרוא לפני שמקשקשים, אין שום קשר בין העתקה לכך שהיא מבוססת BSD‏.

 • בולי

  זה אמנם דמי כיס לסמסונג אבל אני מניח שכל שנה היא תספוג קנס כזה שגם משפיע תקשורתית על זה שהיא מעתיקה ולא מצליחה לחדש. חברות אחרות ומשתמשי האנדרואיד רק הפסידו ממה שהיא עשתה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש!! כול הכבוד לאפל.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הפיכת טקסט ותיקון שגיאות קיים כבר הרבה זמן במכשירי pc. והוא או נחלט הכלל או שייך לחברה אחרת (גוגל אולי)
  איך לכל הרוחות מקבלים פטנט על משהו כזה?! (פשוט נמאס ומייאש)

  גם גובה הפיצוי לסמסונג הוא מגוחך.

  בתור אחד שדי מעריך את המכשירים שאפל מציעה, כיום אני מאחל לה רק דבר אחד (שלא יתרחש בקרוב) להגיע לתחתית!!!

 • y

  אם סמסונג היו חכמים היו תובעים אותם בקוריאה.

 • ovedby

  וברור שהשופטים האמריקאים משוחדים… על slide to unlock סמסונג צריכה לשלם 120 מיליון דולר ועל פטנטים אמיתיים כמו שנאמר בכתבה על הצילום וידאו וסידור הגלריה רק 160 אלף דולר… בקיצור שחיתות

  • APPLE

   ברור שהם משוחדים -כל פעם סמסונג מפסידים כי אולי ההנהלה באפל משחדים
   את השופטים -או שהשופטים הם אוהדי אפל .

   • אנונימי

    המשפט נערך בקליפורניה שבארצות הברית, אפל היא חברה אמריקאית ששווה הרבה מאוד לארה״ב. לעומת זאת, סמסונג היא חברה קוריאנית שלא קשורה בשום דרך לארה״ב ולכן כמובן השופטים פועלים לטובת אפל ונגד סמסונג.

    • בולי

     סמסונג גם הפסידה בדרום קוריאה.. די לבלבל בשכל