בתקופה האחרונה צצו להן מגוון פתרונות כדוגמת הנורות החכמות, אולם מאז שמציא תומאס אדיסון את הנורה החשמלית ב-1879, העיקרון נותר זהה. פרויקט ישראלי חדש שעלה לאחרונה לקיקסטארטר (Kickstarter) מנסה לקחת את תחום מנורות השולחן כמה צעדים קדימה, ומשלב במקומן, איך לא – את הסמארטפון שלנו.

UpLamp היא למעשה במנורת שולחן נטולת נורה בסיסית ובמקום זאת היא משתמשת בנורית ה-LED של מבזק המצלמה הקיימת בסמטארפון על-מנת להאיר את החדר. כך, בעת מיקום הטלפון בעמדת העגינה שבמנורה ובצירוף אפליקציה נלווית, ניתן לכבות ולהדליק את האור וכן לעמעם את התאורה. אבל זה לא מסתיים בזה כי המנורה משמשת כתיבת תהודה לרמקול כך שהיא מגבירה את עוצמת השמע בעת ניגון מוזיקה וכן בזמן שהטלפון בעמדת העגינה הוא גם נטען כשאנחנו ישנים.

במחיאת כף UpLamp תאפשר לשלוט בעוצמת התאורה, לכבות או להדליק את ולכבות את השעון המעורר במחוות תנועה ואם היא לא תהזהה תנועה במשך 30 דקות היא תכבה את הנורה באופן אוטומטי, כך מוקטן הסיכוי שייגרם נזק לנורה ולא נתעורר באמצע הלילה בגגל שהאור פועל.

המנורה תומכת במכשירי iPhone 5 ומעלה ומכשירי סמסונג Galaxy S5 ומעלה והיא זמינה ב-4 צבעי מעטפת שונים. המפתחים דורשים סכום של 40,000 דולרים על מנת להוציא אותו לפועל בעוד המשתמש נדרש להשקיע סכום של 43 דולר כדי לתמוך בפרויקט. אם הכל ילך כמתוכנן, המשלוחים הראשוניים יחלו כבר בחודש אוגוסט השנה. לעמוד הפרויקט.