בתקופה האחרונה צצו להן מגוון פתרונות כדוגמת הנורות החכמות, אולם מאז שמציא תומאס אדיסון את הנורה החשמלית ב-1879, העיקרון נותר זהה. פרויקט ישראלי חדש שעלה לאחרונה לקיקסטארטר (Kickstarter) מנסה לקחת את תחום מנורות השולחן כמה צעדים קדימה, ומשלב במקומן, איך לא – את הסמארטפון שלנו.

UpLamp היא למעשה במנורת שולחן נטולת נורה בסיסית ובמקום זאת היא משתמשת בנורית ה-LED של מבזק המצלמה הקיימת בסמטארפון על-מנת להאיר את החדר. כך, בעת מיקום הטלפון בעמדת העגינה שבמנורה ובצירוף אפליקציה נלווית, ניתן לכבות ולהדליק את האור וכן לעמעם את התאורה. אבל זה לא מסתיים בזה כי המנורה משמשת כתיבת תהודה לרמקול כך שהיא מגבירה את עוצמת השמע בעת ניגון מוזיקה וכן בזמן שהטלפון בעמדת העגינה הוא גם נטען כשאנחנו ישנים.

במחיאת כף UpLamp תאפשר לשלוט בעוצמת התאורה, לכבות או להדליק את ולכבות את השעון המעורר במחוות תנועה ואם היא לא תהזהה תנועה במשך 30 דקות היא תכבה את הנורה באופן אוטומטי, כך מוקטן הסיכוי שייגרם נזק לנורה ולא נתעורר באמצע הלילה בגגל שהאור פועל.

המנורה תומכת במכשירי iPhone 5 ומעלה ומכשירי סמסונג Galaxy S5 ומעלה והיא זמינה ב-4 צבעי מעטפת שונים. המפתחים דורשים סכום של 40,000 דולרים על מנת להוציא אותו לפועל בעוד המשתמש נדרש להשקיע סכום של 43 דולר כדי לתמוך בפרויקט. אם הכל ילך כמתוכנן, המשלוחים הראשוניים יחלו כבר בחודש אוגוסט השנה. לעמוד הפרויקט.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • natymasko

  הי לכולם, אני חייב להוסיף שרכיב הלד שבטלפונים הניידים המתקדמים מתוכנן לממצוע של 30,000 שעות עבודהֿ, שהם 5 שנות פעולה רצופה
  במקרה של מנורת לילה, ניתן להניח ששעתיים ביום הוא שימוש אקססיבי כפול 5 שנות עבודה שווה 4000 שעות
  כלומר, במקרה קיצוני של שימוש, הטלפון יאיר רק כעשירית מהזמן שהוא מסוגל להאיר בלי להנזק.

  בנוסף לכך – לדים של טלפונים חכמים לא דולקים במלוא עוצמתם, כך שסיכוי הפגיעה בלד הופך להיות אפילו עוד יותר קטן. ובאופן כללי כמעט בלתי אפשרי

  הלדים שאייפון וסמסונג משתמשים בהם הם מהאיכות הגבוהה ביותר והמתקדמים ביותר
  כך שבאמת באמת שאין מקום לחשש משימוש יתר או פגיעה במכשיר

  תודה, נתי

  • איתי מקמל

   תמיד תהיתי האם היצרניות שיפרו את חיי הסוללה של נורית הלד, כי זכור לי בעבר שהיו אנשים שהתלוננו כי היא נשרפה. טוב לדעת.

 • אודי

  לדעתי זה עלול לשרוף את הלד של הטלפון, אינני בטוח שהוא תוכנן לעבודה ממושכת ורצופה.

 • ✡ Netanel ✡

  בכלל לא מבחינים במבטא הישראלי החזק שלו 😂😂😂