מכשיר ה-HTC One הוא בהחלט היה הבולט בתערוכת MWC 2013 בברצלונה. החידוש המעניין שבו, פרט לשאר החידושים, היא המצלמה, או למעשה הטכנולוגיה שממנה היא מורכבת. כזכור, HTC הציגה במכשיר לראשונה את חיישן ה”אולטרה-פיקסל”, שבמקום בלהתמקד במספר המגה פיקסל של המצלמה היא התמקדה באיכות הצילום. האולטרה-פיקסל משלב חיישן ייחודי המצלם כל שליש תמונה ב-4.3 מגה פיקסל, זאת לצד מייצב תמונה אופטי ושבב לעיבוד תמונה מהיר. כל אלו אמורים לספק יחדיו תמונה איכותית ויוצאת דופן.

בראיון שנתן פיל רוברסון (Phil Roberson), מנהל HTC באנגליה ואירלנד אמר כי בחברה מעוניינים לתמוך בכמה שיותר מוצרים ככל שניתן, זאת בהתייחסו לשאלה האם מצלמת אולטרה-פיקסל תגיע גם לשוק המכשירים הבינוני.

עוד נשאל האם מכשירים המריצים מעבדים כפולי-ליבה הנמצאים במכשירי הביניים מסוגלים להריץ את הטכנולוגיה החדשה: “הם יכולים… עיקר הביצועים הם מהחיישן ושבב עיבוד התמונה שאנו משתמשים. פיתחנו שבב סיליקון ייעודי כך שהוא מבצע את העיבוד המהיר ולא החיישן.” אולם הוא סייג כשאמר “השבב של Qualcomm (הקיים במכשיר ה-One) מסייע מאוד לדברים להתרחש. האפשרות ללכוד וידאו באיכות HD ובאותו הזמן גם תמונות באיכות גבוהה תלוי לא מעט גם במעבד מרובע הליבה שבמכשיר.”

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.