הארגון שאחראי על בלו-ריי (Blu-ray) השלים את התקינה של פורמט דיגיטלי חדש – Ultra HD Blu-ray, פורמט שיתאים לדרישות הנוכחיות והעתידיות של השוק.

הסטנדרט החדש מיועד למדיה דיגיטלית, דיסק בלו-ריי, לניגון וידאו ברזולוציה של 3,840 על 2,160 פיקסלים (4K) עם טווח צבעים רחב יותר, HDR ועד 60 פריימים לשנייה. הסטנדרט אף צפוי לתמוך ב-Dolby Atmos או DTS:X, פורמט אודיו איכותי, אולם הארגון עדיין לא קבע את החלטותיו בנושא.

מטרת התקינה החדשה היא לאפשר למפיקי תוכן ואולפני סרטים לספק וידאו באיכות גבוהה על מדיה דיגיטלית שאינה מועברת דרך הזרמת וידאו ברשת, מסוג התוכן שמכוון בעיקר לשוק הצרכני שעדיין משתמש בהתקנים שכאלה, כמו גם במוצרים עתידיים הדורשים נפח אחסון גדול יותר.

נגני ה-UHD Blu-ray צפויים להגיע לקראת סוף השנה ופנסוניק (Panasonic) הציגה כבר דגם ראשון בתערוכת CES בתחילת השנה. הנגנים יתמכו בתקן הבלו-ריי הקיים ולדברי הארגון אף יאפשרו הזרמת הוידאו למגוון של מכשירים ניידים דרך הרשת הביתית.

(מקור)

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • התמני

  אני אתחיל לחסוך בשביל טלויזיה 4K
  רסיבר שתומך בפורמטים החדשים
  וכונן dds 256 שיריץ לי תוינדוס כמה שיותר מהר

 • Darkidan

  השאלה היא אם זה יגיע גם להורדות הלא חוקיות- כי דיסקים של 60-100 ג'יגה סרט נראה לי ממש מוגזם

  • Mikel

   הכיוון הוא בכלל 200gb