כפי שהבטיחה, קנוניקל (Canonical) שחררה היום את הגרסה המלאה הראשונה של Ubuntu Touch, מערכת ההפעלה הניידת של החברה, שהגיעה לשוק במקביל לשחרור של גרסה 13.10 של אובונטו (Ubuntu) השולחנית

מערכת ההפעלה החדשה מבוססת הלינוקס (Liunux) זמינה להורדה עכשיו מאתר החברה, אבל היא אינה מיועדת להתקנה פשוטה בכל טלפון תומך אנדרואיד (Android) שעובר בסביבה.

לפי החברה גרסה ראשונה זו של Ubuntu Touch מיועדת בעיקר לשימושים של מפתחים, מפעילות סלולר או יצרניות מכשירים אשר מעוניינים להתרשם ממערכת ההפעלה החדשה. היא אף מציינת במפורש כי גרסה זו אינה מיועדת למשתמש היום-יומי.

בהשקה הראשונה של המערכת החדשה ניתן למצוא מספר יישומים בסיסיים – דפדפן, קורא דוא"ל, מחשבון  ויישום מזג-אוויר שנבנו על-ידי חברי הקהילה. ערכת הפיתוח (SDK) של 'אובונטו' בגרסה 13.10 כוללת תבניות וכלים אשר יכולים לסייע למפתחים להתאים את יישומי הלינוקס שהם כבר יצרו למסך הקטן.

נכון לעכשיו ניתן ניתן להתקין את Ububntu Touch ב-Nexus 4 או ב-Galaxy Nexus של גוגל (Google), אך יש לקחת בחשבון שהתקנה זו תגרום למחיקת כל המידע השמור במכשיר.

כרגע לא ברור האם קוניקול תצליח להתחרות עם Ubuntu Touch בשוק הרווי של מערכות ההפעלה הניידות אשר נשלט על-ידי אפל (Apple) וגוגל, ואף כולל מתחרים רביםפ נוספים.

http://www.youtube.com/watch?v=wpWbDezzBfU

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.