עם ריבוי מערכות ההפעלה, ממשלת סין החליטה לבחור באובונטו כמערכת ההפעלה הממשלתית אשר תופץ כקוד פתוח לאזרחים.

בקרוב יוכלו תושבי סין להשתמש במערכת ההפעלה אובונטו, שתעבור התאמה אישית ותהיה למערכת ההפעלה הלאומית של המדינה.

הפרויקט המסקרן עומד להיות פרויקט לאומי ולצורך המשימה נרתמה קנוניקל, החברה המסחרית של המיליארדר מרק שאתלוורת' שהמציאה את גרסת האובונטו שנחשבת כיום להפצה הפופולארית ביותר של לינוקס לתחום הצרכני. קנוניקל הודיעה כי בשיתוף עם משרד התעשייה של סין היא תפתח על בסיס של אובונטו ארכיטקטורה שתשמש לכתיבת מערכת הפעלה פתוחה, גמישה שמבוססת על סטנדרטים קיימים.

בקנוניל אומרים כי "מדובר בתוכנית חמש שנתית של הממשלה הסינית לקידום תוכנות קוד פתוח והאצת הצמיחה של האקו-סיסטמה שתומכת בפיתוח בקוד פתוח ברחבי סין".

שיתוף הפעולה לא מתיים בזה וקנוניל תפתח מעבדה בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה הלאומית לטכנולוגיות בסין שמטרתה להאיץ את הפיתוח של הגרסאות הסיניות של אובונטו, לרמה הצרכנית וגם לשימוש במחשוב ענן. באופן זה מעוניינים בממשל הסיני לספק לכל אזרח מערכת הפעלה המבוססת על טהרת הקוד הפתוח, ולחזק את השליטה של לינוקס במדינה שאט אט תחליף את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט.
כזכור קנוניקל הכריזה לאחרונה על פיתוח גרסאות מיוחדות של מערכת ההפעלה שלה לטלפונים חכמים ולטאבלטים במטרה להרחיב במידה רבה את נתח השוק שלה, כך ששיתוף הפעולה עם הסינים יכול לקדם אותה ולהפוך את אובונטו לשחקנית הרבה יותר משמעותית בשוק מערכות ההפעלה