מערכת הפורומים של אובונטו (Ubuntu), הפצת הלינוקס (Linux) הפופולארית ביותר כיום בשוק, נפרצה אתמול בלילה. הפורץ, שמכונה [email protected], הצליח לאחר הפריצה להעתיק משרת הפורומים את הפרטים המלאים של כל המשתמשים, כולל שם משתמש, ססמה וכתובת דואר אלקטרוני. בסך הכל נפגעו עקב הפריצה למעלה מ-1.82 מליון משתמשים בפורום שנכון לשעת כתיבת שורות אלו עדיין לא חזר לפעילות.

במקום האתר מופיע כעת דף שמודיע על הפריצה למערכת, ועל סגירת האתר עד לתיקונו. כמו כן, למרות שלפי קנויקל (Canonical), החברה המסחרית שעומדת מאחורי אובונטו, הססמאות לא נשמרות באתר בצורת טקסט פשוט, היא מפצירה בכל אלו שמשתמשים באותה ססמה עבור אתרים שונים להחליף אותה באתרים האחרים, ובמהירות האפשרית, כדי למנוע את האפשרות שהפורץ יצליח לחדור בקרוב גם לאתרים האלה.

הפריצה למערכת הפורומים של אובונטו לא משפיעה על הפלטפורמות האחרות שקנוניקל מציעה, כולל Ubuntu One, מערכת אחסון הקבצים בענן של החברה, Launchpad, פלטפורמת הפרויקטים בקוד חופשי של החברה, וכן כל שירות אחר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.