חברת קנוניקל (Canonical), האחראית על הפצת הלינוקס אובונטו (Ubuntu) הודיעה על הפסקת הפיתוח של גרסת האובונטו לאנדרואיד (Ubuntu for Android), הגרסה השולחנית למערכת האובונטו שהותאמה למספר מכשירים ואפשרה לחבר את הסמארטפון למסך חיצוני ולהשתמש בסביבת שולחן עבודה מלאה. החדשות על כך התקבלו לאחר דיווח אחד המשתמשים על באג במערכת, ובמענה נאמר כי הופסק הפיתוח שלה, כשלאחר מכן עלתה ההודעה הרשמית.

"אנחנו עדיין מאמינים כי U4A [ראשי תיבות] הוא מוצר נהדר והמשתמשים נהנו ממנו. הפיתוח עבור המערכת כבר הושלם, אולם כדי להמשיך לצעד הבא יש צורך בשותפי חומרה אשר יעשו את ההתאמות על המערכת בצד האנדרואיד. כרגע אין לנו שיחות עם שותפים שכאלה, אבל אנחנו עדיין פתוחים לשותפים חדשים.” נאמר בהצהרה.

למרות הפסקת הפיתוח, החברה עדיין ממשיכה לדחוף את Ubunto for Phone, גרסת אובונטו למכשירים יעודיים וכתחליף למערכת האנדרואיד. כיום ישנם מספר יצרניות שכבר בתהליך עם החברה והערכות כי מכשירים ראשונים יושקו עוד השנה. כחלק מהמלך הציגה החברה את Ubuntu Touch, גרסת רום (מערכת הפעלה) המותאמת למספר מכשירים בניהם ה-Nexus 4 ו-Nexus 7 וגם לאחרונה נוסף מכשיר ה-Meizu MX3.

קנוניקל ניסתה את מזלה בפרויקט מימון המונים לפיתוח מכשיר בעצמה, תחת השם Ubuntu Edge היא שאפה לגייס סכום עצום של 32 מיליון דולרים לייצור סמארטפון חדיש שירוץ על מערכת האובונטו לאנדרואיד, אולם לאחר 31 יום היא הצליח לגייס כשליש מהסכום.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.