בבאזז גדול מאוד, הציגה קנונקיל (Canonical) את פרויקט הדגל שלה ליצור של מכשיר חכם ראשון מתוצרתה בקמפיין מימון המונים, אולם קצת יותר משבוע לקראת סופו של הקמפיין, נראה כי דרכו של פרויקט הטלפון החכם Ubuntu Edge יגיע לסיומו. ההימור הגדול שלקחה אובונטו ככל הנראה לא הצליח לה, שכן נכון להבוקר, נאספו בפרויקט רק 9.4 מליון דולרים מתוך ה-32 מליון דולרים המבוקשים בפרויקט שמפעילה ב-Indigogo. למרות הסכום הגדול שהצליחה לגייס, הוא אינו מספיק לרף שהציבה ומכיוון שקבעה כי הפרויקט יזכה למימון רק אם יגיע למטרה שנקבעה, או יעבור אותה, קשה לראות כיצד ב-11 הימים שנותרו הוא יצליח לגייס את היתרה בקצב הנוכחי.

כזכור, הקמפיין החל בחודש שעבר והציג טלפון חכם בשם Edge שיריץ במקביל שתי מערכות הפעלה, אובונטו או אנדרואיד (Android) בתהליך אתחול שיאפשר למשתמש לבחור וגולת הכותרת של המכשיר היא לאחר חיבור מקלדת, מסך ועכבר, ניתן יהיה לעבוד איתו במצב מחשב שולחני מלא עם מערכת ההפעלה אובונטו, בגרסה השולחנית שלה. מפרט המכשיר שאפתני לא פחות וכי מטרת החברה שהטלפון החכם יהיה מצויד בלא פחות מ-4 ג'יגה-בייט של זיכרון ו-128 ג'יגה-בייט שטח אחסון פנימי, יתמוך ב-LTE כפול וכן ב-GSM. למרות כל זאת הוא אף אמור להיות זול יותר ממכשירים כמו ה-iPhone וה-Galaxy S4 בכ-100 דולרים.

אולם למרות שהפרויקט הצליח להפתיע בהתחלה וצבר סכום של לא פחות מ-3.45 מליון דולרים כבר ב-24 השעות הראשונות, המימון ההמוני האט באופן דרמטי, ובסוף השבוע הראשון לפרויקט הוא הגיע ל-7.07 מליון דולר בלבד. כעת, 11 יום לפני הסוף, כאמור, הוא עדיין לא הצליח להגיע אפילו לקו ה-10 מיליון דולר.

שאיפות קנוניקל לגייס סכום שכזה כבר הוטלו בספק בשבוע שעבר כאשר The Gurdian פרסם כי יועצים סטטיסטיים השייכים לארגון Open Analytics העריכו שהפרויקט בסופו יצליח לגייס כעד 22 מליון דולר לכל היותר, הרבה מתחת למטרה. כך נראה כי כדי שה-Edge יהפוך בסופו של דבר למשהו ממשי, קנוניקל תצטרך למצוא פתרונות אחרים או לגייס סכומים קצת יותר נמוכים.