רוצים לרענן את המכשיר ולנסות משהו חדש? מפתחת מערכת האובונטו (Ubuntu) קנוניקל (Canonical) אשר הציגה את מערכת האובונטו טאץ’ שיחררה כלי להתקנה על מכשירי האנדרואיד לצורך הפעלת מערכת נוספת במקביל לזו המותקנת. הכלי המיועד למפתחים מאפשר להפעיל שתי מערכות ההפעלה (Dual boot, אתחול כפול) במקביל על אותו מכשיר מבלי לפגוע במערכת האנדרואיד המותקנת עליו.

תהליך ההתקנה לא מסורבל יותר מידי ומבצע את רוב העבודה עבור המשתמש, אולם כאמור קנוניקל מייעדת אותו עבור המפתחים השונים המעוניינים לבחון את האפליקציות שלהם לפני השחרור הרשמי, וכן עבור מי שכבר מנוסה בצריבת רומים מותאמים ושינויים בהגדרות המחיצות של הזיכרון הפנימי.

התקנת מערכת האובונטו מעט יותר מורכבת ומיועדת בעיקר למשתמשים המתקדמים, או למי שאינו חושש לפגוע במכשירו ובנתונים האישיים שבו, שכן כחלק מתהליך ההתקנה מתבצע שינוי והקצאת מקום בזיכרון.

לאחר ההתקנה, ניתן לעבור בין שתי המערכות בקלות על ידי הפעלה מחדש של המכשיר, ולכל מערכת יש את האפליקציות וההגדרות שלה. ה-Dual Boot תומך גם ברומים שונים ולא רק של אובונטו, כך ניתן להתקין גם את CyanogenMod, AOSP ואחרים, לכן זהו כלי די שימושי עבור מי שחובב בדיקות רומים ופיתוחי אפליקציות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.