אמש שיחררה קנוניקל את גרסת ההדגמה הראשונה למערכת ה-Ubuntu מבוססת הלינוקס שלה בגרסה מותאמת וראשונה למגע. המערכת עברה עברה התאמה מיוחדת מהגרסה השולחנית לגרסת המגע כולל שינויים מסוימים ביישומים כדי להביא לידי ביטוי את מסך הטאבלט.

ממשק המערכת שונה לגמרי מהמוכר במערכת האנדרואיד, כך שאין כאן “מסכי בית” ומערכת התראות שונה לגמרי. כן ישנו שימוש מוגבר בסוויפ למעבר בין אפליקציות פתוחות וניתן להתרשם מהמראה הכללי.

המערכת ששוחררה רחוקה מלהיות בשלה לכדי מוצר סופי ופונקציות רבות אינן פועלות עדיין, אך אם אתם מעוניינים לחקור את הפוטנציאל של המערכת כדי לנסות ולהביא משהו חדש במקום מערכת האנדרואיד, תוכלו כבר עכשיו להוריד את גרסת ההדגמה Ubuntu 12.10 המותאמת לטאבלטים נקסוס 7 ו-נקסוס 10 ישירות מהאתר. להוראות התקנה (באנגלית) על הטאבלט, תוכלו למצוא ב-liliputing.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • גבי גפן

  אשכול שלם בנושא בפורום אייאנדואיד: http://goo.gl/hC3gv
  מי שיששאלות וכו מומלץ להיכנס לשם 😉

 • שלום

  המערכת לא בשלה עדיין ורחוקה מלהיות בשלה, יהיה מעניין לראות מבחני ביצועים שלה

  • גבי גפן

   איך תהיה בשלה אם זה אפילו לא אלפא, כ"ש לא בטא, בסה"כ preview!

 • בולי

  סוף סוף חלופה ראויה לאנדרואיד. נראה שיהיה להם הצלחה טובה עם הבטא עובדת בצורה טובה כזאת על נקסוס 7..

 • יובל -_-

  התקנתי ומיד חזרתי לאנדרואיד.
  המערכת נועדה רק למפתחים(בשלב זה) ולא סתם קוראים לזה PREVIEW.המערכת לא מתאימה לשימוש יומיומי

  • דן

   לא הכל עובד בנתיים בגלל זה זה רק למפתחים אבל הגירסה הסופית תיהיה מצויינת ותחליף ראוי לאנדרויד לפחות לטאבלטים ואם אפשר להתקין wine אז בכלל