האם אובר (Uber), החברה שעומדת מאחורי אפליקציית ההיסעים בעלת אותו השם, רוצה להיכנס לשוק המפות והניווט? נכו להיום משתמשת האפליקציה במפות של גוגל (Google Maps) בכדי לבצע את כל הניווטים וכדי לכוון את הנהגים אל הנוסעים הממתינים להם, אבל מדיווח עולה שהיא השקיעה לאחרונה לא פחות מ-500 מליון דולר בפיתוח פתרון משלה, וזאת מבלי שהחברה מאשרת זו באופן רשמי.

הסיבה, כך עולה מהדיווחים, היא שהחברה רוצה להגיע למצב בו היא תוכל להציע גם הסעות שמבוססות על צי רכב משלה שיהיה מורכב ממכוניות אוטונומיות, ללא נהג בגלל. במקרה כזה, כך מעריכים, עדיף לחברה להסתמך על פתרון שיושב בשרתים שלה, מבלי צורך בשירות מגורם חיצוני, ועם יכולת לעדכן את המפות באופן רציף עם המכוניות הללו שנעות בכבישים ללא הפסקה כמעט.

בנוסף, רכבים שפועלים עבור אובר צריכים לעיתים קרובות לדעת היכן נמצאת דלת הכניסה לבנין, והיכן נמצאת הכניסה האחורית, ובבניינים מסוימים, כמו מרכזי מסחר, יש הרי אפילו כמה כניסות.

כאמור, אובר עצמה לא עונה לשאלות בנושא הזה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.