רחפן Typhoon H PRO

חברת Yuneec הכריזה על השקתו של Typhoon H Pro, הרחפן הראשון המשלב את טכנולוגיית RealSense של אינטל (Intel) שפותחה בישראל עם מצלמה תלת מימד ומעבד Intel Atom.

הרחפן בעל שישה להבים, מסוגל בעת מעופו למפות את הסביבה בתלת מימד, לזהות אובייקטים ומכשולים, לחמוק מהם באופן עצמאי ולבחור תוואי דרך חליפי בזמן אמת ללא התערבות המשתמש, כל זה בסיוע של מצלמת RealSense ושבב Atom העומד מאחורי ה"מוח" והאינטליגנציה המלאכותית של הרחפן, בדומה ליכולות של Phantom 4 מבית dji.

לרחפן Typhoon H Pro יש גם חיישנים אולטרה-קוליים המספקים לו את הבנת הסביבה הקרובה, על מנת לשפר את היציבות ולאפשר טיסה קרובה לקרקע בתוך מבנים או בשטח פתוח זאת במקרה ומקלט ה-GPS כשל ואין קליטה. באמצעות חיישנים נוספים הפונים כלפי מטה העוזרים לשיפור האיזון ולסייע נחיתה קלה ורכה גם בזמן חירום.

לרחפן מצלמה המסוגלת להסתובב 360 מעלות ולצלם באיכות 4K, חיישן של 12 מגה פיקסל לצילום, הזרמת וידאו בשידור חי ב-720p ישירות לבקר ST16 המשמש לשליטה התומך גם בשליטה כפולה ובקר מעקב לצילום רציף אחר המשתמש (כמו לדוגמה בסקי) וכן הוא מגיע עם זוג סוללות עם זמן עבודה של 20 דקות רציפות לכל מחזור טעינה.

Typhoon H שהוצג מוקדם יותר השנה כבר מוצע למכירה בשוק, אולם דגם Pro עם התוספת של RealSense הוא צפוי להגיע רק בחודש הבא ומחירו עומד על 1,899 דולר במכירה מוקדמת, כרגע רק בארה”ב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.