אחד הדברים הבולטים ביותר שניתן היה למצוא בחדרו של כמעט כל איש עסקים רציני אמריקאי, בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20, הייתה מכונה משונה למראה שנראית כמו מיכל זכוכית גדול שמכסה מנגנון מכני להדפסת כרטיסיות קטנות שכל כמה דקות פלט כמה מהן החוצה עם פרטים אודות ביצועי המניות בבורסה.

הילוך מהיר קדימה, ואנחנו בחזרה באוגוסט 2013. מפתח יישומי רשת בשם אדם ווגן, ממחוז קומבריה (Cumbria) בצפון מזרח אנגליה, החליט לקחת את המכונה הזו צעד אחד קדימה, ובנה מכונה דומה רק שבמקום שהיא תפלוט ציונים של מניות בבורסה, היא פולטת לשלוחן העבודה שלו ציוצים מטוויטר (Twitter).

"אני מתעניין מאוד בהיסטוריה ותמיד מצאתי את עצמי מרותק על ידי המכונות הללו. יום אחד חשבתי שזה יהיה נחמד אם תהיה מכונה כזו על שולחן העבודה שלי והתחלתי לחשוב איזה מידע היא יכולה להפיק. טוויטר פשוט מושלם" הוא אמר ל-BBC.

ווגן בנה את המכונה מאפס מחלקים שאסף ואיתר בכוחות עצמו. הוא מתחבר למחשב באמצעות כבל אתרנט', והוא מושך עדכונים מהחשבון שלו בכל 30 שניות.

המתקן שנה מעורר עניין רב, וכעת ווגן חושב על בנייה מסחרית. מכוון שכך הוא סיפר שגרסאות עתידיות של המכונה יכללו לוח בקרה בו ניתן יהיה להשתמש כדי להגדיר את מכונת הכרטיסים הללו כך שהיא, בין השאר, תדפיס רק ציוצים שקשורים להאש-תג מסוים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.