מאז שפייסבוק רכשה את Instagram, הקרב בין פייסבוק ל-Twitter רק הולך ומחמיר. זה התחיל בכך ש-Twitter הסירה את תמיכתה בתמונות Instagram ועכשיו המלחמה עולה שלב.  Twitter מוסיפה אפשרות להוספת אפקטים לתמונות באפליקציות לאנדרואיד ול-iOS ובכך גם פותחת חזית מול Instargram.

כל שמונת האפקטים מוצעים בחינם, יחד עם אפשרות לחתוך את התמונה, לערוך אותה, לסובב אותה, לעשות תיקון אוטומטי לצבעים, פוקוס, צביטה לזום ותצוגה מקדימה לפני שתעלו את התמונה.

Twitter היא לא הראשונה להוסיף אפקטים לתמונות בצורה מובנית. Instagram הייתה זו שהעלתה את הנושא לתודעה והיא מציעה מגוון דל יחסית של אפשרויות עריכה, אך המון אפקטים. לרגל רכישתה של Instagram על ידי Facebook, החליטה Facebook להוציא אפליקציית תמונות משלה, שנקראת Facebook Camera, ומראה לנו רק את התמונות של החברים שלנו מהרשת החברתית, כולל אפשרות להגיב ולעשות לייק, ולערוך תמונות עם מגוון רחב של אפקטים שמזכירים, באורח פלא, את אלו של Instagram. לא מזמן, שולבה אפשרות עריכת התמונות בתוך אפליקציית ה-Facebook הראשית, אך האפליקציה הקודמת עדיין קיימת. כמו כן, בשנה שעברה הציגה אפל את iOS 5, שכללה, בין היתר, את אפשרות עריכת התמונות. לא מדובר בעורך תמונות משוכלל, אלא רק אחד כזה שמציע להגדיל או להקטין את התמונה, לסובב אותה, לעשות תיקון אוטומטי של צבעים, ולהוריד עיניים אדומות.

להורדה: iOS, Android