טוויטר

הרשת החברתית טוויטר (Twitter) ידועה בהגבלת הסטטוסים שכותבים המשתמשים שלה ל-140 תווים בלבד, וכעת היא משווה את המספר הזה גם לאורך סרטוני הווידאו שאפשר לפרסם באמצעותה. החברה הודיעה רשמית כי מעתה תאפשר שיתוף של סרטונים עם אורך מקסימלי של 140 שניות, כלומר 2 דקות ו-20 שניות בלבד.

מדובר בהארכה משמעותית, שכן עד כה אפשרה טוויטר סרטונים באורך של 30 שניות בלבד. בנוסף, גם אתר Vine שהוא שירות הזרמת הסרטים של טוויטר מסיר את המגבלה על אורך הווידאו, ושם מדובר בשינוי גדול יותר שכן עד כה אפשר האתר סרטונים של 6 שניות בלבד. השינוי ב-Vine יהיה זמין בתחילה ל"קבוצה נבחרת" של אנשים כחלק משירות בטא. בטוויטר עצמו, לעומת זאת, השינוי כבר זמין לכלל המשתמשים כולם.

טוויטר, כך נראה, מנסה ליישר קו עם אתרים כמו פייסבוק ויוטיוב, ולשים דגש חזק יותר על סרטוני וידאו במקום על טקסטים כתובים. "אנחנו משקיעים הרבה בוידאו וביוצרים", אמר מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי, "ואנחנו רוצים להיות המקום הטוב ביותר עבור יוצרים ומובילי דעה כדי שיבנו לעצמם קהל ויתחילו להרוויח כסף".

בנוסף תשיק טוויטר אפליקציה חדשה בשם Twitter Engage, שמיועדת במיוחד ליוצרים ותאפשר להם לפקח אחר הקהל שלהם בטוויטר ואפילו לנסות להתפרנס מציוצים.

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.