הרשת החברתית טוויטר (Twitter), אשר חגגה לפני שנה עשור להקמתה והבטיחה להקל על גולשיה את חווית השימוש, ממשיכה לעמוד בהבטחתה ומגמישה אף יותר את מדיניות מגבלת התווים הקשוחה ומעתה תיוג שמות כתגובה לציוץ לא יספר במסגרת ה-140 תווים המותרים.

ראשיתו של המהלך החל בחודש ספטמבר האחרון, כאשר טוויטר הכריזה כי מגבלת התווים תתייחס אך ורק לתווים, ותוספות כדוגמת קישורים חיצוניים וציטוטים לא יכללו בספירה. עם זאת, משתמש אשר רצה להגיב להודעה מסוימת ולתייג בתגובתו את כלל המשתמשים המעורבים או חלקם בצורה המוכרת של תוספת התו 'כרוכית' (@) ואחריו שם משתמש – נאלץ להקריב מ-140 התווים שמוקצים לכתיבה, וזאת אף החמיר כאשר היה מדובר בשיחה קבוצתית הכללה מספר רחב של נוכחים.

כאמור מעתה ניתן לתייג משתמשים וללא חשש שמא יופחת מספר התווים בסטטוס. בנוסף, שינוי זה ישפיע גם על העיצוב של מערכת התגובות. כאשר יתוייג משתמש מסויים, שמו יופיע במעלה ההודעה ולא כחלק מההודעה עצמה, כאשר תיוג משתמשים מרובים יוצג כרשימה ממנה ניתן לבחור עבור מי מיועדת ההתייחסות.

עם זאת, טוויטר טרם סיפקה פתרון בעבור מצב בו משתמש ירצה להגיב להודעה מסוימת ולתייג אנשים נוספים מעבר לאלה הכלולים מלכתחילה, ולכן במצב שכזה לא נותרת ברירה ועל כן יחוייב המשתמש להקריב מ-140 התווים שמוקצים לסטטוס. יחד עם זאת החברה הודיעה כי היא ממשיכה לעבוד במרץ על מנת להקל ולשפר את חווית השימוש ברשת החברתית.