המשקפיים החכמות של גוגל (Google) אמנם טרם הושקו באופן רשמי, אבל מספר מצומצם שלהם נמצא בידי לקוחות, מפתחים בעיקר, אשר היו מוכנים לשלם כ-1,500 דולרים תמורת הזכות להיות הראשונים להרכיב את משקפיי ה-Glass. אבל כעת, בזכות מאמציו של מפתח אחד יכולים גם האנשים 'הפשוטים' לחוות בעצמם את ממשק המשתמש של המשקפיים החדשים.

את המאמץ להביא את חווית המשקפיים אל הטלפון עשה המפתח זוהוואי ג'אנג (Zhuowei Zhang) אשר חילץ את קבצי ההתקנה של Glass Home ממסך הבית של המשקפיים. הממשק זמין להורדה מ-GitHeb. לאחר ההתקנה וההפעלה של 'גלאס הום', יופיע מסך הבית של 'גלאס' אשר מציג את השעה. כדי לתקשר עם המכשיר יש לבצע הפעלה קולית באמצעות צמד המילים 'OK Glass'. לאחר מכן ניתן לבצע מגוון פעולות כמו: חיפוש בגוגל, הקלטה, צילום, ביצוע שיחה קולית ועוד.

כדי ליהנות מיכולות נוספות כמו ניווט או ביצוע שיחה ב-Hangout צריך להתקין רכיבים נוספים אשר רלבנטיים למצלמה, גוגל מפות וכיוצא בכך, אבל על-פי מספר תגובות לא כולם עובדים בצורה חלקה – אם כי הממשק כן נותן הרגשה כללית לגבי הדרך בה עובדות המשקפיים החכמות של גוגל  וזאת לפחות עד שהם יהיו זמינים לרכישה במחיר משתלם גם לשאר הציבור.

כדי להוריד, היכנסו ללינק הבא והורידו את הקובץ glasshome-modded.apk. זהו מסך הבית של הגלאס שם תוכלו לראות את הממשק המקורי שרואה המשתמש בגלאס. הקובץ glasscamera-modded.apk הוא ממשק המצלמה והקובץ glassmaps-modded.apk למפות. כל ההסברים וכיצד יש להתקין בלינק הבא.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.