מטוס בשמיים על רקע שקיעה

אפליקציית TraWel או Travel Budget Planner, אפליקציה חדשה בעולם ה-TravelTech שמטרתה לעזור לתכנן ולנהל את התקציב בחופשה בחו״ל.

אפליקציית TraWel היא אפליקציה חינמית שהוקמה ע״י צוות ישראלי שהבין כי המהפכה שחלה בתחום הטיולים לחו״ל, השאירה וואקום בין הנגשת החופשות לבין הערכת ההוצאות הכספיות בחופשה. למעשה מהפכת ה Low Cost הובילה רבים מהנופשים בחו״ל לשערוך לא נכון של עלות החופשה וחריגה מהתקציב אותו תכננו, אם תכננו אותו כלל.

לאחר חקירת השוק הבינו המייסדים של האפליקציה כי רבים מהמטיילים בחו״ל לא מתכננים כלל את תקציבם בחו״ל ולא מתחשבים בכלל ההוצאות הצפויות להם בחו״ל, מה שיכול לגרום לחזרה לארץ עם חריגות לא צפויות בתקציב.

לפי נתוני הלמ"ס שפורסמו בעיתון דה מארקר, בשנת 2016 יצאו לחו"ל 3.5 מיליון ישראלים, מהם 1.4 מיליון יצאו פעמיים או יותר במהלך השנה – נתון המהווה עלייה של 15% לעומת 2015. בסך הכל נרשמו 6.8 מיליון יציאות של ישראלים, בהם גם יציאות של ישראלים המתגוררים בחו"ל (כ-3% מהסך הכולל). בנוסף לנתונים אלו ולפי סקרים שערכה הקבוצה ניתן להבין כי כלי התשלום העקרי בחו״ל הוא מזומן, כאשר השימוש באשראי ככלי תשלום בארץ הוא כמעט אבסולוטי מה שמביא להתנהלות שונה לחלוטין לטובה ולרעה.

עוד עולה מחקירת השטח כי רק כ 50% מהאנשים עוקבים אחרי הוצאותם בחו״ל, ומרבית העוקבים עושים זאת ע״י ספירת המזומנים שנשארו להם בסוף היום, ע״י רישום בפנקס או במקרה הטוב ע״י דו״ח אקסל. הנתון העיקרי שעולה מהסקר שביצעה הקבוצה הוא כי מעל 66% מהמטיילים אינם מגדירים כלל תקציב בעת יציאתם לחו״ל, מה שעלול להוביל לחריגה ולמצבים לא נעימים בחזרה לארץ או אפילו כבר בחופשה עצמה.

לאחר התחשבות בנתונים אלו בנו מייסדי TraWel אפליקציה פשוטה שעוזרת למשתמש לקבוע את תקציבו, לתכננו לקטגוריות עיקריות בטיול ולקבל תמונת מצב בכל רגע נתון בטיול היכן הוא עומד מבחינה פיננסית. בנוסף, המערכת מאפשרת תזכורים יומיים לתיעוד ההוצאות ומתריעה בעת חריגה מתקציב.

להורדה לאנדרואיד

*הודעה לעיתונות