עקב האכילס של מכשירי הטלפון החכמים היה ועדיין נשאר זמן הסוללה. בזמן שהמסכים גדלים ומציעים אבחנה גבוהה יותר והמעבדים מציעים מהירות שעון גבוהה יותר, הם גם גורמים למכשיר הטלפון החכם לצרוך חשמל בנפח רב יותר מה שכמובן משפיע ישירות על זמן העבודה שאפשר להוציא מהסוללה הממוצעת. אבל, פיתוח חדש שמגיע דווקא מתחום הפנלים הסולריים יוכל להאריך את חיי הסוללה.

חוקרים מאוניברסיטת מישגן פיתחו פנל סולרי, הנראה כמו זכוכית רגילה וגם הנו שקוף לחלוטין, כך שבעצם כל חלון או משטח שקוף אחר יכול לשמש כפנל סולרי ולייצר חשמל באמצעות קרינת השמש.

הפיתוח זכה לשם מכונה Transparent Luminescent Solar Concentrator והחוקרים הצליחו להגיע לזכוכית בצבע שקוף משום שהחומר שנמצא בשימוש לא סופג אור בטווח הצבעים הנראה לעין אלא רק אורכי גל בתחום האולטרה-סגול והאינפרה-אדום, לכן החומר בפנל נראה שקוף כמו כל זכוכית רגילה.

הפיתוח לא נעלם מעיניו של מוסא טרק, מנהל שיווק דיגיטלי באפל (Apple) שצייץ ״פנל סולרי שקוף משנה את חוקי המשחק״. כרגע עוד מוקדם להכריז כי החברה תטמיע את הפיתוח במוצרים העתידיים שלה, ובכלל הפיתוח של הפנל נמצא רק בשלביו הראשונים. לפי הדיווח כרגע הפנל מגיע ליעילות אנרגטית של אחוז בודד בלבד, זאת לעומת פנלים סולריים שנמצאים בשימוש היום שמגיעים ליעילות אנרגטית של 7 אחוזים. החוקרים מקווים להגיע ליעילות של 5 אחוזים אז, הם מעריכים, יהיה מוכן הפנל להגיע לשימוש מסחרי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.